Jakie są najlepsze kosmetyki dla dzieci do kąpieli? Przede wszystkim bezpieczne. Dziecięca skóra jest bardzo wrażliwa i trzeba ją chronić przed podrażnieniami oraz uczuleniami. Należy wybierać preparaty opracowane tak, by nie wywoływały alergii, ale zapewniały ochronę i nawilżenie.

Produkty do kąpieli

Produktów pielęgnacyjnych dla dzieci jest na rynku wiele. Można w nich przebierać, ale co wybrać? Poniżej opisane są najczęściej wybierane produkty do kąpieli.

Płyn do kąpieli, są niezwykle delikatne, myją skórę zachowując jej naturalną warstwę ochronną. Dodatkowo nie powodują podrażnień. Analizując skład należy wybierać takie, które są pozbawione parabenów, mydła i innych sztucznych dodatków.

Emolienty do kąpieli, są czymś innym niż płyny do kąpieli. Zadaniem emolientów jest mycie, ale też tworzenie na powierzchni skóry bariery ochronnej. Ponadto nawilżają skórę dziecka i chronią przed czynnikami zewnętrznymi.

Olejki do kąpieli, również bardzo fajnie się sprawdzają w przypadku kąpieli dzieci. Łagodnie myją, nawilżają  i natłuszczają skórę dziecka. Dzięki nim skóra staje się odżywiona i elastyczna. Zaletą jest, że dodatkowo łagodzą podrażnienia i stany zapalne oraz przyspieszają regenerację naskórka.

Pielęgnacja twarzy i ciała dziecka

Balsam do ciała dla dziecka

Po kąpieli skóra malucha wymaga nawilżenia. Aby zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie stosuje się kremy ochronne, balsamy lub mleczka pielęgnacyjne.
Po zastosowaniu takiego preparatu skóra dziecka jest miękka, gładka oraz elastyczna. Najlepszymi kosmetykami dla dzieci są preparaty posiadające maksymalnie naturalny skład.

Krem na odparzenia dla malucha

Jedną z delikatnych stref, o którą trzeba dbać szczególnie jest pupa dziecka. Jej skóra jest bardzo delikatna i narażona na wiele podrażnień, wywołanych czynnikami zewnętrznymi.

Zarówno mocz jak i kał potrafią podrażnić pupę malucha. Bardzo ważne jest częste wymienianie pieluchy oraz stosowanie specjalnych kremów ochronnych. Niewłaściwa pielęgnacja może doprowadzić do pieluszkowego zapalenia skóry, które jest najczęstszym dermatologicznym schorzeniem okresu niemowlęcego.

Przeczytaj też: Pielęgnacja zębów u dziecka

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ