Manekiny sklepowe to nieodłączny element większości witryn sklepowych. Nic dziwnego, bowiem to one są wizytówką lokalu. Właśnie dlatego powinno się je odpowiednio aranżować. Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych rad, które pozytywnie wpłyną na odbiór sklepu.

Manekiny sklepowe – jaką pełnią funkcję?

Manekiny sklepowe nie stoją na witrynie bez powodu. Ich głównym zadaniem jest prezentowanie asortymentu sklepu. Taki zabieg ma za sobą pociągać kolejny, mianowicie zachęcenie potencjalnego klienta do przekroczenia progu sklepu. Odpowiednio ubrane manekiny potrafią wykreować obraz sklepu, który w swoim założeniu miał jego właściciel. Niestety przez niewłaściwy dobór poszczególnych elementów można uzyskać odwrotny skutek. Jak więc właściwie ubrać manekina sklepowego?

Manekiny sklepowe – aranżacja

Przede wszystkim należy zadbać o to, by na manekinach znajdował się dostępny w sklepie towar. Niech to nie będzie ostatnia sztuka dostępna na sklepie. Wszystkie elementy garderoby, które prezentuje manekin powinny zostać również wycenione, a kwoty ustawione w dolnej części wystawy. Nie wolno zapominać o tym, że na witrynie musi panować harmonia i estetyka. W przeciwnym razie klient odbierze sklep jako chaotyczny, uzna również, że ciężko mu będzie znaleźć w nim coś dla siebie. Właśnie dlatego warto trzymać się zasady, że mniej znaczy więcej. Manekiny powinny być również regularnie przebierane. Należy ich stroje dostosowywać do zbliżających się świąt, czy też uroczystości. Wówczas zwiększa się szanse na sprzedaż asortymentu.

Manekiny sklepowe – natura, czy abstrakcja?

Manekiny sklepowe mogą występować w różnych formach. Wybór odpowiedniego musi zostać uwarunkowany ogólnym zamysłem na wygląd witryny, a także wnętrza sklepu. Niemniej ważne są również przekonania osoby aranżującej. Mowa tutaj o panujących dwóch przeświadczeniach. Pierwsze głosi iż manekin sam w sobie powinien być dość obły lub bardzo abstrakcyjny by nie odwracać uwagi od prezentowanego produktu. Druga teoria z kolei idzie w przeciwną stronę. Według niej im manekin bardziej zbliżony do naturalnego wyglądu człowieka tym bardziej wpływa na jego wyobraźnię. Niezależnie od przeświadczeń z każdą opcją można spotkać się w sklepach internetowych takich jak https://sklep.moremannequins.pl/. Tam też przy pomocy dostępnych akcesoriów można przeobrazić standardowy model manekina sklepowego w opcję zgodną z polityką sklepu. Dostępne są między innymi peruki, naklejki, czy sztuczne rzęsy. Dzięki nim manekin może pójść tak w stronę abstrakcji, jak i naturalnego wyglądu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ