Manicure jest zabiegiem, który zapewnia paznokciom perfekcyjny wygląd. Dzięki temu nasza dłoń będzie wyglądać znacznie lepiej. Dłonie, są bowiem wizytówką każdego człowieka, więc powinniśmy o nie dbać. Manicure to coś więcej, niż tylko pomalowanie paznokci. Jest to kompleksowy zabieg, który ma na celu opiłowanie oraz wygładzenie płytki paznokcia i usunięcie skórek. Odpowiednio wykonany manicure zminimalizuje ryzyko łamliwości paznokci. Na jaki rodzaj manicure’u powinniśmy się zdecydować? Tradycyjny czy może hybrydowy? 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/manicure-zadbane-dlonie-i-paznokcie/ 

 Manicure tradycyjny – na czym polega? 

Manicure tradycyjny jest to zabieg, który ma na celu nadanie dłoniom i paznokciom nienagannego wyglądu. Jest to też odżywianie dłoni i paznokci. Tradycyjny manicure poprawia kondycję dłoni oraz stanowi idealny wstęp do ozdobienia paznokci lakierem. Zabieg ten kompleksowo całe dłonie płytkę paznokcia przy Niemiec skórki wokół paznokci i skórę dłoni. 

Efektem takiego zabiegu jest nawilżenie, wzmocnienie i odżywianie paznokci, a także dłoni. Sam efekt pielęgnacyjny znacznie poprawia wygląd rąk, a efekt polepsza nałożenie na paznokcie pięknego koloru. 

Jakie są wskazania i przeciwwskazania dla manicure tradycyjnego? 

Tradycyjny manicure wykonywany jest w celu: 

  • nadania estetycznego wyglądu dłoniom
  • nadania paznokciem estetycznego wyglądu poprzez usunięcie skórek oraz pomalowane paznokcie na wybrany kolor
  • odżywienie skóry rąk
  • wzmocnienie, odżywienia i nadanie optymalnego kształtu płytce paznokcia 

Manicure tradycyjnego nie powinniśmy wykonywać w przypadku: 

  • grzybicy paznokci
  • znacznego uszkodzenia płytki paznokcia
  • stanów ropnych i zapalnych przy paznokciach 

Manicure hybrydowy – na czym polega? 

Manicure hybrydowy wykonywany jest nadzór tradycyjnego manicure. Rozwiązanie jest jednak bardziej czasochłonne, ponieważ wymaga częstych poprawek. Jest to jednak doskonała alternatywa dla manicure tradycyjnego, ponieważ daje estetyczny efekt i imponującą trwałość. 

Manicure hybrydowy jest zabiegiem malowania i stylizacji paznokci z wykorzystaniem specjalnych preparatów utwardzanych pod lampą UV. Zabieg nie generuje uszkodzeń paznokcia, ponieważ malowana jest jedynie płytka. 

Manicure hybrydowy – czy jest bezpieczny? 

Podczas wykonywania manicure hybrydowego stosowane są źródła promieniowania UV. W zasadzie pytanie o bezpieczeństwo takiego zabiegu jest zasady. Zbyt częste wykonywanie takiego zabiegu, może zwiększyć ryzyko rozwoju zmian nowotworowych, ale nie oznacza to, że konieczna jest rezygnacja z zabiegu. Wystarczy 20 minut przed zabiegiem zaaplikować na dłoni filtr anty UV. 

Zobacz też: http://www.elegans.pl/kremy-przeciwzmarszczkowe-jak-wybrac-krem-na-zmarszczki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ