Nie da się ukryć, że pojawiający się na skórze cellulit staje się powodem do sporego dyskomfortu, a w wielu przypadkach prowadzi do kompleksów. Kobiety czują obawy przed pokazywaniem swojego ciała przez co rezygnują z wielu przyjemności, np. wypoczynku na plaży.  Jak poradzić sobie z tą niedoskonałością? Podpowiadamy najlepsze metody.

Kremy, balsamy, drogeryjne specyfiki

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które z założenia mają radzić sobie z pojawiającym się cellulitem. Piękne opakowania, znane marki, nierzadko wysoka cena za tubkę balsamu. Niestety to wszystko nie ma zazwyczaj szans na zwycięstwo. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że tego rodzaju kosmetyki nie dostają się w głąb skóry. Zatrzymują się na płytkich warstwach, które nie wpływają na pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry. A tylko one mogą mieć realny wpływ na poprawę kondycji skóry. Dlatego też nie polecamy polegania tylko na tej linii obrony przed cellulitem.

Mezoterapia – sposób na walkę z pomarańczową skórką

Mezoterapia jest zabiegiem, który polega na wstrzyknięciu pod skórę odpowiedniego preparatu. Jego zadaniem jest rozbicie powstałych grudek. W tymże preparacie znajduje się kwas hialuronowy, który uwalnia zgromadzony tłuszcz. Co więcej nadaje skórze miękkość i gładkość. W tym miejscu trzeba jednak zaznaczyć, ze choć pierwsze efekty mogą być zauważalne już po pierwszym zabiegu, to do uzyskania zadowalających efektów potrzebna jest ich seria.

Karboksyterapia kontra cellulit

W dobrych gabinetach kosmetycznych jak np. https://nowacka.com.pl/ można liczyć na profesjonalną pomoc. Oznacza ona między innymi przedstawienie kilku metod walki z cellulitem. Dzięki temu można wybrać zabieg, który będzie odpowiedni dla konkretnego stadium zmian. Takim zabiegiem może okazać się karboksyterapia, która polega na  podskórnej aplikacji dwutlenku węgla. Warto wiedzieć, że ten zabieg można powtarzać nawet dwa razy w tygodniu. Ostateczny efekt wymaga około dziesięciu zabiegów. Co ważne, po wykonaniu każdego z nich można od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ