Wydaje Ci się, że nie masz żadnej pasji? Zazdrościsz ludziom, którzy z energią wstają bladym świtem, aby biegać, grać w squasha, iść w góry czy pływać? Nie widzisz się w żadnej z tych lub innych ról? Nie poddawaj się! Pasję można znaleźć. Wystarczy tylko poznać samego siebie. 

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/nie-masz-zadnej-pasji-odpowiedz-na-7-pytan-ktore-pomoga-ci-ja-znalezc/

Pasji szukaj w tym, co lubisz robić i o czym marzysz

W zasadzie najważniejszym pytaniem, na jakie należy sobie odpowiedzieć, poszukując własnej pasji, jest pytanie o to, co lubimy robić na co dzień. Co sprawia nam największą radość i daje satysfakcję? W czym czujemy się dobrze, odkrywamy rodzaj spełnienia? To mogą być codzienne, nawet banalne czynności, w których nie przyszłoby nam do głowy poszukiwanie hobby czy zainteresowań. Warto wówczas odpowiedzieć sobie na inne pytania, uruchamiając wyobraźnię. Co wybrałbyś, gdyby to miała być jedna jedyna rzecz na świecie, jaką mógłbyś robić do końca życia? Co robiłbyś, gdybyś nie musiał pracować i zarabiać pieniędzy?

W poszukiwaniu pasji pomoże również zaglądnięcie w głąb siebie i zastanowienie się nad własnymi marzeniami. Dokąd uciekamy wyobraźnią, gdy zaczynamy marzyć? W jakich rolach się widzimy? Jak wyglądają nasze marzenia i sny? To one mogą nam podpowiedzieć, gdzie powinniśmy upatrywać swojego hobby i co daje nam największą satysfakcję.

Pasję znajdziesz w głębi siebie

Człowiek, który dobrze zna sam siebie, wie, kim jest, umie się obserwować i być wrażliwym na własne potrzeby, może odnaleźć swoją pasję czy hobby i tak naprawdę przyjdzie mu to z dużą łatwością. Dlatego też znajomość własnych wad i zalet, czy też umiejętności, a także świadomość niechęci do pewnych rzeczy jest niezwykle istotna. Trudno osobę, która jest introwertykiem i uwielbia spędzać czas we własnym domu przekonać do tego, aby swojej pasji szukała w grach zespołowych czy na tanecznym parkiecie. Natomiast ktoś, kogo rozsadza energia i chęć działania, nie będzie pasjonował się programowaniem czy sklejaniem modeli samolotów.

Podpowiedzią w poszukiwaniach pasji może stać się również nasze dzieciństwo. Jeśli sięgniemy głęboko do wspomnień, odkryjemy to, czym pasjonowaliśmy się w dzieciństwie i wokół czego kręcił się nasz świat. Wtedy na pewno niczego nie robiliśmy pod presją lub z przymusu, a czas spędzaliśmy tak, jak uwielbialiśmy.

Pytanie o wartości wyznawane w życiu, o to, co jest dla nas najważniejsze, będzie dla nas również drogowskazem, który doprowadzi nas do własnych zainteresowań i hobby. Zasady, którymi się kierujemy, również z pewnością wskażą nam odpowiednią drogę oraz pozwolą wybrać z szerokiego wachlarza dostępnych dziś możliwości. Jeśli jesteśmy altruistami, którzy potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem, być może naszą pasją stanie się udział w dobroczynnych akcjach. Jeśli natomiast kochamy życie w zgodzie z naturą, swoje hobby odnajdziemy w spacerach po leśnych i górskich ścieżkach. Możliwości jest dziś naprawdę wiele i niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku i na jakim etapie życia się znajdujemy, wciąż możemy odnaleźć swoją pasję.

Zobacz też: http://www.elegans.pl/ciemne-strony-perfekcjonizmu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ