Mata piankowa – twoje dzieci ją pokochają

0
896

W twoim domu biega przynajmniej jeden kilkulatek? Zastanawiasz się co położyć na podłodze, żeby dziecku nie było zimno ? Jednocześnie nie chcesz kłaść dywanu, który po chwili będzie brudny, a jego wyczyszczenie zajmie wieki? Jeżeli tak, to przeczytaj ten artykuł.

Mata piankowa powinna pochodzić jednak ze sprawdzonego źródła, które zagwarantuje Ci wysoką jakość i niezawodność. Sprawdź, gdzie szukać takiego wyposażenia.

Umil zabawę swojego dziecku

Dzieci są źródłem szczęścia każdego rodzica. Sprawiają, że rodzice nie mogą narzekać na nudę i mogą realizować swoje wychowawcze powołanie. Jednak, jak każdy rodzic dobrze wie, pociechy potrafią dać porządnie w kość. Wtedy warto je zająć czymś zająć, np. zabawą w ich pokoju. Jak wiadomo, dzieci potrafią dobrze nabałaganić i pobrudzić całe pomieszczenie. Aby sprzątanie było jak najkrótsze i jak najbardziej efektywne, zamiast standardowego, włochatego dywanu lepiej zdecydować się na zyskujące coraz większą popularność maty piankowe.

Zalety mat piankowych

Mata piankowa świetnie zastąpi wykładzinę w pokoju dziecka. Dzięki żywej, barwnej kolorystyce ucieszy każdego malucha. Praktycznie każda mata piankowa spełnia również funkcję edukacyjną, ponieważ często podzielone są na kwadraciki z kolorowymi obrazkami i literkami. Bardzo znane są maty, które od spodu posiadają osłonę termiczną. Powłokę na zewnątrz łatwo się czyści, wystarczy taką matę przetrzeć wilgotną ściereczką, by usunąć zabrudzenia. Mata piankowa dodatkowo jest zdecydowanie bardziej praktyczna od dywanu. Matę można bardzo szybko i łatwo złożyć oraz zapakować do załączonej torby. Dzięki temu możemy zabrać ją ze sobą na piknik czy na plażę lub na inne wakacyjne wypady. Nie ma także powodu do żadnych obaw w kwestii bezpieczeństwa, gdyż każda wysokiej jakości mata piankowa jest bezpieczna, amortyzuje wszelkie upadki i nie posiada ostrych krawędzi, a dookoła obszywana jest maszynowo.

Dobra mata piankowa spełnia europejskie normy i posiada certyfikat CE. To oznaczenie gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Popularne są również maty, które można ze sobą łączyć jak puzzle. Takie puzzle łatwo się czyści. Rozlany napój czy resztki jedzenia można łatwo usunąć bez obaw, że wnikną w ich powłokę. Wystarczy wytrzeć zabrudzenia wilgotną ścierką i mata znów jest czysta. Zazwyczaj takie maty wykonane są z oryginalnej pianki EVA, która charakteryzuje się bardzo dobrą jakością. Pianka EVA to w ostatnim czasie hit na rynku. Jest wodoodporna i łatwa w czyszczeniu. Idealnie amortyzuje w razie upadku. Pianka jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu posłuży nam przez długi czas bez konieczności jej wymiany. Piankowe puzzle mają antypoślizgową strukturę  i idealnie izolują od zimnej podłogi.

Mata piankowa to świetna alternatywa dla zwykłego dywanu. Zarówno ty, jak i twoje dziecko będziecie zachwyceni zmianą starej wykładziny na nowoczesną matę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ