Herbata, podobnie jak kawa, ma bardzo wiele odmian. Dzięki temu możemy się nią raczyć w rozmaitych wariantach aromatycznych i smakowych. Co warto wiedzieć o metodach przyrządzania tego napoju?

Herbata – poznaj jej historię

Według legend kolebką tego naparu są Chiny. Tamtejszej ludności herbata miała być znana od blisko pięciu tysięcy lat. Pierwsze zachowane zapiski natomiast pochodzą z X wieku p.n.e. Ekspansja herbaty poza Chinami rozpoczęła się z kolei w IX wieku. Trafiła ona wówczas do Japonii, gdzie szybko zyskała ogromną popularność. Japończycy stworzyli także specjalny rytuał, zwany ceremonią parzenia herbaty. Opierał się on na adoracji piękna, które istnieje pośród przyziemnych rzeczy. Ekspansja herbaty na tereny europejskie nastąpiła w XVII wieku. Początkowo używano jej wyłącznie do celów leczniczych. Z czasem doceniono zalety naparu, który szybko zyskał popularność. Ceny herbaty jednak sprawiły, że gościła ona wyłącznie na królewskich dworach. Dziś takiego problemu już nie ma. Herbata stała się popularnym napojem obecnym w każdym domu.

Herbata – gdzie znajdziemy rozmaite rodzaje?

Obecnie na rynku znajdziemy kilka różnych odmian herbaty. Każda posiada określone właściwości i wymaga konkretnego sposobu przygotowania. Najczęściej pijemy jednak czarną herbatę. Zalewa się ją wrzątkiem i parzy około trzech-pięciu minut. Odmianą o leczniczych właściwościach jest natomiast herbata zielona. Do jej zaparzenia potrzebujemy wody o temperaturze około osiemdziesięciu stopni Celsjusza. Z jednej porcji możemy uzyskać nawet trzy herbaty. Inne, bardziej wyjątkowe odmiany napoju, możemy znaleźć w sklepach zajmujących dystrybucją tego rodzaju produktów. Jeden z nich znajdziesz na tej stronie http://ctdepot.pl/kategoria-herbaty. Możemy tu znaleźć chociażby herbaty białe, żółte czy czerwone. Interesujące mogą być także te z dodatkiem owoców leśnych, tropikalnych, czy jaśminu. Herbata może więc mieć różne oblicza. Dlatego warto czasem przełamać rutynę i sięgnąć po nowe, nieznane dotąd smaki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ