Odkurzanie to czynność, która może nas przyprawiać o ból głowy, zwłaszcza gdy nasz sprzęt do odkurzania nie spełnia naszych oczekiwań. Chcąc wybrać najlepszy model odkurzacza do naszych czterech kątów warto rozważyć odkurzacz bezworkowy. Sprawdź, dlaczego warto go mieć!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/czy-warto-kupic-odkurzacz-bezworkowy/

Odkurzacze bezworkowe

Są to modele odkurzaczy, które nie posiadają worków. Różnią się tym oczywiście od tradycyjnych modeli tego sprzętu sprzątającego. Kurz i odpady są wówczas zbierane do specjalistycznych pojemników, które po zapełnieniu należy opróżnić.

Jest to pewną formą oszczędności, gdyż brak konieczności kupowania worków znacznie przełoży się na nasz budżet domowy. Worki mogą bowiem kosztować od 10 do 15 zł za sztukę, zwłaszcza do nowszych modeli odkurzaczy.

Odkurzacze standardowe mają również zmniejszoną moc ssania adekwatnie do poziomu zapełnienia worków. Odkurzacze bezworkowe nie posiadają tej wady. Jest on nie tylko mocniejszy, ale ma również łatwiejszy poziom obsługi, a także wyższą i silniejszą siłę ssania. Pojemnik na kurz jest również bardzo prosty w obsłudze i w regularnym opróżnianiu. Odkurzacze bezworkowe są również energooszczędne, co stanowi kolejną zaletę tych modeli, w zakresie redukcji kosztów związanych z gospodarstwem domowym.

Jak wybrać odkurzacz bezworkowy?

Chcąc wybrać odkurzacze bezworkowe należy zwrócić uwagę na moc wybranego przez nas modelu, a także czy posiada filtr oraz inne dodatkowe akcesoria, jak np.: turboszczotka. Ważna jest również pojemność zbiornika na odpady, zwłaszcza dla osób, które mają duże mieszkanie lub dom.

Planując zakup odkurzacza bezworkowego również warto zwrócić uwagę na jego gabaryt oraz wagę – jeśli chcemy korzystać z odkurzacza regularnie, wówczas ważne będzie to, by urządzenie było lekkie, a także lekkie.

Świetnym dodatkiem do odkurzaczy bezworkowych jest również możliwość mycia  filtrów, które ulegają stopniowemu zabrudzeniu w trakcie użytkowania.

Przeczytaj też: http://warsawovernight.pl/wafle-ryzowe-a-dieta/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ