Robiąc zakupy coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na cenę towaru i jego jakość, ale również na proces jego produkcji. Coraz częściej chcemy kupować towar, który jest przyjazny dla nas i jednocześnie dla środowiska. O czym informują nas etykiety ekologiczne?

Czy to fanaberia?

Jeszcze kilka lat temu etykiety ekologiczne były wyjątkowo rzadko spotykane. Dziś, z upływem czasu oraz wzrostem świadomości konsumentów coraz większa ilość przedsiębiorstw zwraca uwagę na etykiety, które umieszczane są na towarach. Dlaczego?

Etykieta to niezmiernie ważna część każdego opakowania. Bardzo często to dzięki etykiecie towar zostaje sprzedany. Etykiety ekologiczne informują klientów, że przedsiębiorstwo produkując towar w takim samym stopniu zwraca uwagę na jakość towaru, co na warunki w jakich powstał.

Etykiety ekologiczne informują, że towar powstaje w warunkach, które mają na uwadze środowisko naturalne. Proces tworzenia produktu musi być przyjazny dla środowiska. Ważne jest ograniczenie zużycia energii, wykorzystanie nietoksycznych surowców czy surowców pochodzących z recyclingu.

Dla wielu konsumentów ważnym komunikatem jest wiadomość,że towar nie był testowany na zwierzętach, co powinno dotyczyć każdego ze składników produktu.

Dlaczego warto zwracać uwagę na etykiety?

Produkty spożywcze, które mają etykiety ekologiczne są zdrowe, niepryskane i starannie wyselekcjonowane. Każdy etap produkcji jest możliwy do sprawdzenie, co jest niezmiernie ważne, by klient miała pewność wysokowartościowego towaru.

Producenci żywności ekologicznej są zobowiązani, by zwracać uwagę również na paszę, którymi karmione są zwierzęta. Naturalna pasza, wolna od składników genetycznie modyfikowanych to szansa na otrzymanie zdrowego mięsa. Bardzo ważne są również warunki w jakich żyją zwierzęta. Przykłada się coraz większą wagę do tego, by były z wolnego wybiegu, a nie chowu klatkowego.

Etykiety ekologiczne to szansa nie tylko na zdrową żywność, która jest lepsza dla konsumentów. To również znak, że przedsiębiorca jest zainteresowany całym procesem produkcji, który ma być jak najbardziej sprzyjający środowisku. Odpowiedzialny proces tworzenia produktów jest nie tylko wartością dla klienta, ale również dla naszego środowiska, w którym funkcjonujemy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ