Chyba każda kobieta w życiu miała problem z suchymi, zniszczonymi włosami.
Dzieje się tak z wielu względów.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/odzywka-do-wlosow-suchych/

Wiele kobiet przesadza z używaniem produktów do stylizacji np. pianek, lakierów, sprayów, co znacząco obciąża nasze włosy.

Przesuszenie następuję też często na skutek używania zbyt gorącego strumienia powietrza z suszarki do włosów czy też nadmiernego używanie prostownicy czy też lokówki. Powoduje to utratę wody z naszego włosa, co skutkuje nadmiernym przesuszeniem jego struktury.

Kondycja włosa często jest też odzwierciedleniem naszego wewnętrznego stanu organizmu.
Złe odżywianie, zbyt mała ilość witamin i minerałów w naszej diecie oraz picie zbyt małej ilości wody też bardzo niekorzystnie wpływa na kondycję naszych włosów.

Gdy jest już bardzo źle, i nasze włosy zaczynają się kruszyć z przesuszenia często sięgamy po specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Na rynku są dostępne specjalne nawilżające maski, odżywki, szampony czy nawet kuracje w ampułkach. Do wyboru do koloru.

Należy jednak pamiętać, abym dobrze sprawdzić skład kosmetyków przed ich zakupem. Wybierajmy raczej te z naturalnym składem, roślinne a nie te chemiczne. Będziemy miały wtedy pewność, że pomagamy naszym włosom , a nie im dodatkowo szkodzimy takim kosmetykami z wątpliwym składem.

W takim wypadku , gdy chodzi o nasze zdrowie , zawsze stawiajmy na jakość , i nie oszczędzajmy na lepszych jakościowo produktach.

Wiele kobiet zamiast sprawdzić skład szamponu lub odżywki, sugeruje się reklamą i kupuje drogi kosmetyk, który nie przyniósł żadnego spektakularnego rezultatu. Czujemy się wtedy zawiedzione i oszukane zarówno przez reklamę jak i producenta danego kosmetyku.

Jak dobrać odpowiednią odżywkę do naszych włosów?

To wcale nie jest taka łatwa sprawa. Na rynku jest tyle dostępnych produktów, że często wchodząc do drogerii kosmetycznej dostajemy oczopląsu od nadmiaru produktów na pułkach. Nie dajmy się jednak zwariować i kierujmy się zdrowym rozsądkiem.

Dobra odżywka to nie ta z wyższą ceną, ale z dobrym jakościowym składem. Warto też wcześniej przed zakupem zasięgnąć opinii w internecie od innych kobiet, które już miały okazję testować dany produkt i mogą wyrazić swoją opinię na temat danej odzywki do suchych włosów.

Dla wielu kobiet takie opinie są bardzo pomocne. Jeśli po kilku użyciach odzywki kondycja naszych włosów znacząco się poprawiła , to możemy być wtedy pewne, że nasz wybór był właściwy.

Warto zobaczyć: http://www.elegans.pl/koszulki-firmowe/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ