Jeśli chcecie zmienić swoje życie, poprawić stan swojego zdrowia, zrzucić zbędne kilogramy, powinniście poznać zasady zdrowego żywienia. Według mnie bez nich ani rusz!
Wiele osób mylnie twierdzi, że dostosowanie się do wybranej diety pomoże w walce z zbędnymi kilogramami. Niestety wiele diet dostępnych w Internecie, nie spełnia podstawowych zasad zdrowego żywienia. Ograniczają się do jednego składnika, czasami są zwykłymi głodówkami. Najlepiej udać się do specjalisty, czyli do dietetyka. Jeśli jednak nie macie takiej możliwości, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami żywienia, które na pewno poprawią stan Waszego zdrowia i pomogą w walce o lepszą sylwetkę.
1. Regularne spożywanie posiłków.
Powinniśmy jadać nawet 6 posiłków dziennie w mniejszych porcjach. Posiłki te powinny być spożywane o możliwie regularnych porach.To pozwoli naszemu organizmowi na regulację naszego trawienia.
2. Węglowodany, tłuszcze, białka.
Każdy z tych składników jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Nigdy nie wybierajcie diety, która ogranicza się do spożywania wyłącznie jednego z nich.
3. Nie pomijaj śniadania.
Wiele osób śniadanie ogranicza do wypicia filiżanki kawy. To wielki błąd, ponieważ śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Powinno być zbilansowane i bogate w składniki odżywcze.
4. Staraj się ograniczać spożycie soli i cukru.
Nie od dziś wiemy, że są to składniki, które nie są przyjazne naszemu zdrowiu. Jednak wszystko jest dla ludzi, ale należy pamiętać by zachować zdrowy umiar.
5. Pij dużo wody.
Woda jak żaden inny specyfik działa kojąco na nasz organizm. Powinniśmy spożywać 2,5 litra wody dziennie.

http://www.blognazdrowie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ