Peeling jest powszechnie stosowaną metodą, pozwalającą w skuteczny sposób pozbyć się zrogowaciałego naskórka. To sposób na odjęcie sobie kilku lat, bez ingerencji skalpela. Medycyna estetyczna oferuje zabiegi na bazie peelingu mechanicznego, enzymatycznego oraz chemicznego. W tym artykule omówimy peeling z kwasami AHA, który należy do tej ostatniej grupy.

Peeling, ale jaki?

Zanim skupimy się na peelingu z kwasami AHA, warto zastanowić się nad działaniem jego  ,,konkurentów”. Powszechnie stosuje się peeling mechaniczny, który oczyszcza cerę poprzez rozcieranie drobinek znajdujących się w konkretnym kosmetyku. To dobra metoda, ale nie dla każdego. Osoby z wrażliwą cerą powinny zastanowić się nad czymś innym. Najczęściej wybór pada na peeling enzymatyczny, czyli delikatnie oddziałujący preparat, pozwalający pozbyć się martwego naskórka w nieinwazyjny sposób. Polki chętnie korzystają również z peelingu chemicznego, ponieważ zapewnia spektakularne efekty. Jednak w przypadku peelingu z kwasami, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Peeling z kwasami – podstawowe informacje

Peeling z kwasami może bazować na naturalnych kwasach pochodzących z owoców, ale również na bardzo silnych preparatach. Z uwagi na to, na bazie peelingów chemicznych można wykonywać zarówno zabiegi powierzchniowe, jak i głębokie. Dużo zależy tu od potrzeb zainteresowanego i problemu, z jakim się zmaga. Najbardziej i najczęściej stosowanym rozwiązaniem okazują się substancje AHA, czyli alfa-hydroksykwasy. Zaliczamy do nich między innymi kwas glikolowy czy migdałowy. Preparaty na bazie składników dobrej jakości można znaleźć w internecie, między innymi na stronie https://phyris.pl/pl/c/Peeling-z-kwasami/16. Dzięki temu, że peeling z kwasami obniża pH skóry, łatwiej usunąć martwy naskórek, co czyni metodę mniej inwazyjną.

Peeling z kwasami AHA – efekty

Regularne stosowanie peelingu z kwasami AHA pozwoli na dobre pozbyć się oznak starzenia. Peeling nie tylko złuszczy martwy naskórek, ale również wygładzi zmarszczki i przywróci skórze dawny koloryt. Cera będzie odmłodzona, odświeżona i gładka, co pozytywnie wpłynie na ogólną prezencję. Peeling z kwasami AHA najczęściej zaleca się osobom ze skórą dojrzałą, grubą lub zniszczoną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ