Sen to jedna z najważniejszych czynności w życiu człowieka, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Podczas snu nie tylko odpoczywamy fizycznie, ale regeneruje się także nasz mózg, który bez snu nie byłby zdolny do pracy. Sen to także przyjemność i relaks. Bez udanego snu, nasz kolejny dzień nie może być łatwy. Żeby jednak dobrze się wyspać, potrzebujemy odpowiednich warunków. Chyba każdy zna powiedzenie „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”. To w czym i na czym śpimy jest niezwykle istotne. Najlepsza do zdrowego i przyjemnego snu jest poduszka ortopedyczna.

Duży wybór poduszek ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne występują w wielu kształtach i formach, a także rozmiarach, warto zajrzeć do katalogu produktów https://www.dlaspania.pl/poduszki-ortopedyczne

Dzięki dużej różnorodności tych produktów, każdy bez trudu znajdzie odpowiedni przedmiot dla siebie, który będzie można dopasować zarówno do własnych, indywidualnych gustów, jak i do sposobu, w jakim pomieszczenie zostało wystrojone.

Czym jest poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna to specjalnie zaprojektowany produkt do spania, który podkładamy pod głowę. Na czym polega jej wyjątkowość i czym różni się od zwykłej, tradycyjnej poduszki? To specjalistycznie wyprofilowany kształt poduszki, który stanowi podparcie kręgosłupa w jego odcinku szyjnym. Profil, jaki posiada poduszka nie jest grymasem producentów, którzy postanowili zmienić jedynie design poduszek, by wyróżnić swój produkt. Charakterystyczny kształt poduszki z podparciem szyjnego odcinka kręgosłupa jest wynikiem długich badań prowadzonych przez neurologów i fizjoterapeutów, którzy zauważyli, że podczas snu na zwykłej poduszce, która się zapada, mięśnie kręgosłupa wciąż pracują i nie odpoczywają, a sam kręgosłup wygina się w stronę poduszki. Na pewno każdy z nas kojarzy bóle kręgosłupa na odcinku szyjnym, jakie pojawiały się po niektórych nocach. To właśnie efekt zapadania się głowy w głąb poduszki i wykrzywiania kręgosłupa.

W jakim celu stosowana jest poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna ma za zadanie utrzymać naturalną pozycję kręgosłupa. Jest to pozycja, która pozwala zachować jego codzienną krzywiznę, tzw. lordozę krzywizną, a więc skrzywienie ku przodowi. Poduszka ma zapobiegać skrzywianiu odcinka szyjnego na boki, czyli jego zapadaniu się, co bardzo często ma miejsce podczas spania na zwykłej poduszce. Dodatkowo, głowa zapadająca się w zwykłą poduszkę, nie pozwala odpocząć mięśniom przykręgosłupowym, które cały czas są napięte i pracują. Przy takim śnie na pewno nie obudzimy się odprężeni i zrelaksowani. Nasze mięśnie będą zmęczone. Spanie na poduszce ortopedycznej, pozwala na regenerację i odpoczynek tych mięśni, dzięki czemu nasz kręgosłup nie jest narażony na niebezpieczny uraz, a mięśnie odpoczywają i regenerują się, by być w pełni aktywności dnia kolejnego.

Zalety poduszki ortopedycznej

Stosowanie tego typu poduszki zapewnia komfort i wygodę podczas snu, ale także bezpieczeństwo dla naszego kręgosłupa. Problemy w jednym odcinku kręgosłupa mogą rzutować na kondycję pozostałych odcinków. Stosując poduszkę ortopedyczną zabezpieczamy nasz kręgosłup przed rozszerzającymi się dolegliwościami. Odciążanie kręgosłupa szyjnego oraz mięśni przybocznych, likwiduje ból na całej długości kręgosłupa, zmniejsza dyskomfort i zwiększa poczucie odprężenia. Stosowanie takiej poduszki pomaga w leczeniu dyskopatii.

Kto powinien stosować taką poduszkę?

Poduszka ortopedyczna może być stosowana przez wszystkich, bez względu na stan ich kręgosłupa. Nie ma żadnych przeciwwskazań do używania takich poduszek przez osoby zdrowe. Można ją stosować jako profilaktykę, która ma zabezpieczyć przed ryzykiem wystąpienia schorzeń kręgosłupa. Jedynym warunkiem, jaki wskazują lekarze, jest nie podawanie tego typu produktów dzieciom poniżej drugiego roku życia. Jednak nade wszystko, poduszki te przeznaczone są dla osób z dolegliwościami kręgosłupa, szczególnie zaś z problemami dotykającymi odcinka szyjnego. Poduszka polecana jest w sytuacjach odczuwania bólu szyjnego, napięcia i sztywności mięśni karku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ