Latem insekty stają się nie do zniesienia, a dla niektórych stanowią nawet zagrożenie życia. Szczególnie gdy wybieramy się do lasu lub jedziemy na jezioro, powinniśmy zadbać o jakiś środek przeciwko komarom i innym owadom. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów zwalczających insekty. Oto wykaz kilku z nich.

Off Max

Jest to jeden z bardziej jakościowych produktów chroniących przed komarami. Jest to repelent w sprayu, który zapewnia skuteczną oraz długotrwałą ochronę nie tylko przed komarami, ale również kleszczami oraz muchami. Przed użyciem należy wstrząsnąć buteleczkę oraz równomiernie rozprowadzić na całym ciele oraz na odzieży. Preparat, który osiadł na skórze, powinien zostać delikatnie rozsmarowany. Produkt ten śmiało można stosować na ubrania z tworzyw sztucznych, jak i naturalnych. Należy jednak pamiętać, że nie jest on przeznaczony dla dzieci poniżej szóstego roku życia.

Bros Electro

Ten produkt jest również bardzo skuteczny, ale ma inne przeznaczenie. Jest on wykorzystywany w domu i podłączany do kontaktu. Zapewnia on doskonałą ochronę przed wszystkimi owadami latającymi, głównie przed komarami. Gdy Bros jest podłączony do kontaktu, płyn znajdujący się wewnątrz paruje, a substancja unosi się w całym pomieszczeniu. Bardzo ważne jest to, że produkt ten działa na owady znajdujące się już w pomieszczeniu oraz zapobiega przedostawaniu się nowych. Produkt jest ogólnodostępny, można go zakupić np. przez internet w sklepie Clineo.pl.

Bros Lampion

Spędzanie wolnego czasu w ogrodzie w przyjemne letnie wieczory jest bardzo relaksujące. Te miłe chwile mogą łatwo przeszkodzić natrętne komary i inne owady. Na działkach oraz ogródkach na dworze warto mieć przy sobie lampiony Bros. Są one przeznaczone wyłącznie do wykorzystywania na dworze. Jeden taki lampion jest w stanie zabezpieczyć obszar do dwudziestu metrów, a jeden wkład znajdujący się w lampionie działać może aż sześć godzin. Lampiony te posiadają bardzo praktyczne uchwyty, które zapewniają bezpieczeństwo.

Raid przeciw komarom

Innym, cenionym i bardzo popularnym środkiem chroniącym przed komarami jest Raid. Jest to doskonały środek owadobójczy, który głównie zwalcza komary oraz muchy. Działa maksymalnie przez dziesięć dni, jeśli jest podłączony dwadzieścia cztery godziny na dobę. W całym opakowaniu znajduje się jedno urządzenie oraz jeden zapas. Warto wspomnieć, że produkt ten jest cały czas tak samo aktywny. Działa więc bardzo dobrze nocą, jak i za dnia.

Autan protect

Produkt ten jest kolejnym bardzo skutecznym środkiem chroniącym przed owadami oraz kleszczami. Jego konsystencja jest mleczna, nie jest to spray, dlatego bardzo łatwo się go rozprowadza. Preparat jest lekki, dlatego też nie pozostawia śladów na skórze. Jedna warstwa tego preparatu działa przez siedem godzin na komary, a cztery godziny na kleszcze. Należy również wspomnieć, że Autan na komary charakteryzuje się dużą tolerancją. Nie uczula, więc jest bardzo bezpieczny. Owady odstraszane są poprzez zapach, którego nie tolerują, jednak dla człowieka jest on akceptowalny i całkowicie obojętny. Dlatego też mogą z niego korzystać również dzieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ