Jaki jest najlepszy sposób, aby odreagować zmęczenie i stres po całym dniu w pracy? Pewnie każdy ma na to swój własny sposób. Jedni po powrocie z pracy ucinają sobie drzemkę, inni siadają w fotelu z książką albo przed telewizorem, jeszcze inni wybierają się na spacer czy do klubu fitness.
Ruch bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm i psychikę i jest to fakt udowodniony naukowo. Nawet kilkunastominutowa aktywność fizyczna powtarzana regularnie, najlepiej codziennie, może przynieść spore korzyści w funkcjonowaniu całego organizmu. Najbardziej chyba oczekiwanym efektem ćwiczeń jest przyspieszenie przemiany materii, spalanie tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie wyrzeźbienie zgrabnej sylwetki. Ale codzienne ćwiczenia poprawiają wydolność poszczególnych układów w organizmie, wzmacniają układ odpornościowy, przez co jesteśmy bardziej odporni na choroby. W trakcie ćwiczeń wydzielają się endorfiny zwane hormonami szczęścia, przez co poprawia się stan emocjonalny.
Skoro już wiemy jakie korzyści ma dla nas wysiłek fizyczny, to na jaką formę aktywności się zdecydować? Wybór mamy ogromny, możemy po prostu pójść do parku na spacer czy pobiegać, ale możemy też skorzystać z oferty coraz bardziej powszechnych klubów fitness. Wiele z takich miejsc ma w grafiku rozmaite zajęcia: aerobik, step, zumba, pilates i wiele, wiele innych. W większych klubach zajęcia prowadzone są zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych, co daje możliwość dostosowania dogodnej pory osobom pracującym na różne zmiany. Poza zajęciami prowadzonymi według grafiku niejeden klub fitness udostępnia swoim klientom siłownie od rana do wieczora, a w większych miastach są i takie czynne całą dobę. Ceny takich usług bywają różne, ale w chwili obecnej chyba już każdy klub fitness prowadzi sprzedaż karnetów na zajęcia, co jest bardziej opłacalne niż wykupywanie pojedynczych zajęć. Wszystko to sprawia, że różnorodne formy aktywności fizycznej są dostępne niemal dla każdego i wystarczą tylko dobre chęci.

vivetargi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ