Zdrowa i piękna cera uważana jest współcześnie za wyznacznik młodości oraz atrakcyjności. Producenci kosmetyków, jak również eksperci z branży dermatologicznej poszukują to bardziej popularnych i odpowiednich sposobów na efektywną pielęgnację cery. Składa się, że zdrowa skóra jest w zasięgu każdego, wystarczy dobrze i świadomie o nią zadbać. Codzienna pielęgnacja winna zatem uwzględniać kilka istotnych czynników mineralnych, które w rozsądny sposób wspomagają kondycję skóry.

Jakie elementy mineralne są konieczne dla właściwej cery?

Substancji, których pozytywne działanie na skórę zostało potwierdzone i wykorzystywane jest w kosmetologii. Wśród nich wymienić można parę witamin, będących niezbędnymi składnikami wielu kosmetyków i innych kosmetycznych leków, wykorzystywanych do pielęgnacji. Witamina E wydaje się jedną z istotnych, bo powszechnie określana jest eliksirem młodości, wykazuje bowiem wielkie działanie hamujące procesy starzenia się skóry. Jej skuteczność w środkach kosmetycznych wynika ze zdolności dogłębnego przenikania do powierzchni skóry, w których dzięki jej obecności rozpoczyna się proces odbudowy błony komórkowej. Jest ona wzmocniona, co skutkuje wzrostem elastyczności oraz jędrności skóry, jak oraz zoptymalizowaniem jej poziomu nawilżenia. Równie ważnym elementem pielęgnacji skóry jest witamina C – jej dobre wpływanie na cerę wynika ze stymulacji ceramidów, będących komponentem powłoki zrogowaciałej naskórka. Są one odpowiedzialne za stopień nawilżenia skóry, i ich odpowiednia ilość determinuje jędrność i spowalnia procesy starzenia. Kwas askorbowy zauważalnie rozjaśnia cerę i poprawia jej koloryt. Witamina C wspiera procesy regeneracyjne, redukuje zmarszczki oraz poprawia elastyczność i walory estetyczne skóry. Co ważne – w środkach kosmetycznych witamina C wykorzystywana jest jako tożsama z rutyną. Kolejną ważną substancją, korzystnie wpływającą na skórę jest witamina A – uelastycznia skórę, likwiduje zmarszczki oraz zmniejsza przebarwienia, potęgując także produkcję kolagenu.

dlaczego witaminy i minerały są ważne dla cery

 

Dieta na ładną cerę – które artykuły efektywnie pomogą na zmarszczki?

Pomijając pielęgnację cery witaminami i minerałami, podejmowaną przez zewnętrzne wykorzystywanie kosmetyków, które w naszym składzie mają wymienione powyżej witaminy, warto zadbać kompleksowo o organizm i skórę, jako jego element. Stąd równie ważna składa się często wykorzystywana dieta, która winna uwzględniać zoptymalizowaną zawartość wybranych elementów mineralnych. Witaminę E odnaleźć więc można w olejach: słonecznikowym, rzepakowym i sojowym, jak również w oliwie, kiełkach pszenicy, orzechach i migdałach. Są ją także zielone warzywa. Witamina C powszechnie utożsamiana jest z cytrusami, z kolei rutynę, jako element powszechnie wykorzystywany w kosmetykach, odnaleźć można w jabłkach, czarnych jagodach oraz ziołach – dziurawcu, czarnym bzie i fiołku trójbarwnym. Ciekawym elementem, jaki doceniany jest za swoiste odkrycie kosmetologii, jest kwas migdałowy, który efektywnie niweluje suchość skóry. Wykorzystywany w kosmetykach, w swej zwykłej postaci jest w migdałach, wiśniach i morelach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ