Witaminy i suplementy dla koni bardzo często okazują się niezbędnymi składnikami ich diety. Wszystko przez to, że nie każdy może zapewnić zwierzęciu całoroczny dostęp do najwyższej jakości pożywienia. Wówczas sięga po pomoc. Na co właściciel tych zwierząt powinien zwrócić szczególną uwagę?

Witaminy i suplementy dla koni – kiedy podać?

Witaminy i suplementy dla koni należy podawać gdy zajdzie taka potrzeba. Ocenić ją można po aktualnym stanie zdrowia i kondycji zwierzęcia. Nie warto bowiem podawać dodatkowych witamin czy suplementów w momencie gdy wyniki konia nie wskazują na taką potrzebę. Jego właściciel powinien przede wszystkim dbać o zrównoważoną i dobrze zbilansowaną dietę. Jeśli jednak warunki geograficzne lub pogodowe na to nie pozwalają to należy zasięgnąć opinii specjalisty i przystąpić do zakupu witamin i suplementów dla koni. Z pewnością przydadzą się one koniom w czasie rekonwalescencji, tym ciężko pracującym jak i źrebiętom, które trzeba wspierać przy prawidłowym wzroście.

Witaminy i suplementy dla koni – które są najważniejsze?

Wiemy już kiedy należy wdrożyć witaminy i suplementy dla koni. Przyjrzyjmy się teraz więc witaminom, których warto szukać w składach produktów oferowanych między innymi przez https://vital.sklep.pl/suplementy. Na które witaminy należałoby zwrócić najwięcej uwagi? W okresach jesienno – zimowych będzie to witamina D. Ona jest naturalnie dostarczana wraz z promieniami słońca. Niestety w naszym klimacie nie zawsze możemy na nie liczyć. Właśnie dlatego zaleca się podawanie jej także koniom. Wpływa ona bowiem na odpowiednią twardość kości, a także dobrą wydolność mięśni. Jej niedobory mogą powodować poważne konsekwencje, a jedną z nich jest osteoporoza. Tak samo ważna jest witamina A. To ona wspiera procesy wzrostu więc musi być odpowiednio suplementowana u źrebiąt. Odpowiada także za działanie przeciwinfekcyjne. Z kolei witamina E działa w formie przeciwutleniacza. Co to oznacza? Przede wszystkich ochronę mięśni koni sportowych, a także wsparcie mięśni koni seniorów. Zapomnieć nie wolno również o witaminie C. Ta odpowiada za zwiększenie odporności organizmu zwierzęcia, a także zapobieganie wystąpieniu chorób zakaźnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ