Z jednej strony usłyszeć można liczne doniesienia o kryzysie czytelnictwa. Z drugiej nadal spora grupa osób nie tylko czyta książki, ale robi to bardzo często, robi to z wielką przyjemnością i w dodatku stale rozbudowuje swoją domową biblioteczkę. Wszystko po to, by stale móc wracać do swoich ulubionych pozycji i historii. Poza tym różnego rodzaju analizy branży e-commerce jednoznacznie wskazują, że zakup książek przez internet od wielu lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. W dodatku książki są często wskazywane po pierwsze jako dobry prezent dla kogoś bliskiego, po drugie jako prezent, który samemu chciałoby się otrzymać.

Oczywiście niektórzy w celu kupienia książki będą woleli udać się do stacjonarnej księgarni i z dużym prawdopodobieństwem będzie to któraś z dużych, sieciowych księgarni. Ma to swoje plusy, ponieważ można książkę przejrzeć przed zakupem, co dla wielu osób stanowi dodatkową przyjemność. Księgarnia internetowa oczywiście nie jest w stanie dać takiej możliwości. Ale ma za to wiele innych zalet. Spośród nich najważniejszymi są cena oraz zdecydowanie większy wybór pozycji.

Jeśli chodzi o cenę to kupując przez internet można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent w stosunku do sugerowanej ceny z okładki. A mimo to sprzedawcy wciąż się to opłaca. W ten sposób obie strony transakcji są zadowolone. Kupującemu daje szansę, aby dokonać zakupu większej liczby książek wydając taką samą ilość pieniędzy.

Księgarnia online https://www.nieprzeczytane.pl/ umożliwia także wybór spośród znacznie większej ilości tytułów. Nie musi bowiem ograniczać się jeśli chodzi o liczbę magazynowanych książek, ponieważ mogą być one składowane nawet na małych powierzchniach. Może dzięki temu nadal oferować książki, które datę swojej premiery mają już dawno za sobą. W ten sposób można natrafić na nową książkę, o której dawniej się marzyło, a z jakiegoś powodu nie można było pozwolić sobie na jej zakup. Nie do przecenienia jest również możliwość zapoznania się z opiniami i recenzjami osób, które już sprzedawane książki kupiły i przeczytały.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ