Inwestycja w nowe serwery wiąże się z koniecznością poświęcenia dużych nakładów pieniężnych. Sprzęt oraz oprogramowanie są bardzo dużym wydatkiem, a następnie przez wiele lat wymagają odpowiedniego użytkowania i konserwacji. Firmy powinny dokładnie przemyśleć jakie działania w tej sferze będą najbardziej opłacalne. Często dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są serwery poleasingowe, które również są w stanie działać bezawaryjnie przez wiele lat.

Jaką rolę pełnią serwery? Dlaczego są aż tak ważne?

Serwer, który działa w firmie można porównać do serca całej działalności. To właśnie w tym miejscu zawarte są wszystkie najważniejsze dane, jakie posiada przedsiębiorstwo. System ERP, który często współdziała z serwerem pozwala na prowadzenie sprawnej obsługi magazynowo-handlowej. Ponadto serwer zazwyczaj współgra z odpowiednim oprogramowaniem oraz aplikacjami. Koniecznym wymogiem, jaki musi spełnić serwer jest bardzo wysoka wydajność. Dlatego właśnie wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na parametry techniczne.

Czym różni się serwer od zwykłego komputera?

Istnieje kilka znaczących różnic, które sprawiają, że mamy do czynienia z serwerem, a nie zwykłym komputerem. Są to:

  • wysoka wydajność kart sieciowych,
  • lepszy procesor (np. Intel Xeon),
  • serwerowa pamięć RAM, która posiada korekcję błędów,
  • oprogramowanie dla serwera,
  • szybki twardy dysk (technologia RAID).

Serwer, który posiada powyższe podzespoły jest w stanie obsługiwać sieć firmową, a zapis oraz odczyt dużej ilości danych jest tutaj standardem.

Dlaczego serwery poleasingowe są korzystnym rozwiązaniem?

Jeśli zależy nam na dobrej jakości sprzęcie warto porównać opcję nowego serwera oraz wariant poleasingowy. Nowy sprzęt, który zapewni nam wysoką wydajność oraz odpowiednie oprogramowanie to koszt rzędu 15 – 25 tysięcy złotych. Należy jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że taki koszt będzie obowiązywał posiadaczy małych oraz średnich firm. W przypadku dużych przedsiębiorstw musimy się liczyć z kilkukrotnym podwyższeniem ceny. Jeśli zależy nam na dobrej jakości podzespołach konieczne sprawdźmy ofertę serwerów poleasingowych. Może się okazać, że zachowując niemal taką samą wydajność będziemy w stanie zaoszczędzić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Zakup poleasingowych serwerów to nie tylko duża oszczędność. Wiele firm obecnie posiada ofertę gwarancji na zakup takiego sprzętu. To duża ulga dla przedsiębiorców, którzy obawiają się późniejszych problemów i usterek sprzętu. Towar, na który się zdecydujemy poddawany jest zawsze dokładnej selekcji, dzięki czemu możemy być pewni o niezawodność sprzętu.

Jak wybrać odpowiednie serwery poleasingowe?

Wybierając określonego dostawcę, zawsze kierujmy się jakością. Wybierajmy tylko sprawdzone pewne oferty. Firmy, które sprzedają poleasingowe serwery powinny posiadać dobre jakościowo produkty, które są idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy nie chcą inwestować w nowy sprzęt. Urządzenia, pomimo tego, że mają już swoją historię, bardzo dobrze sprawdzą się ponownie i zachowują wysoki poziom sprawności.

Warto decydować się na sprawdzone firmy takie jak Dell, Apple, czy HP. Dzięki temu unikniemy gorzkiego rozczarowania możliwościami sprzętu. Jeśli chodzi o serwery, nie warto ryzykować wybierając niesprawdzone rozwiązania, głównie ze względu na ich ważną rolę. Dzięki nim istnieje możliwość udostępniania danych oraz zasobów. Dzięki nim możliwy jest dostęp do bardzo dużej liczby stron internetowych, sprawna komunikacja online, obsługa poczty elektronicznej, transmisje strumieniowe audio i wideo. Serwer poleasingowy jest urządzeniem, które musi być na stałe podłączone do sieci. Konieczna jest bardzo duża wydajność, która umożliwi jego nieprzerwane działanie przez długi czas.

Dzięki dobrej jakości serwerom poleasingowym, nie powinniśmy mieć problemów z publikacją portali, blogów, różnych stron internetowych. Współpraca z wyszukiwarką powinna również działać bardzo sprawnie. To właśnie dlatego serwerem nie może być zwykły komputer. Nie zapewni on tak szybkich, nieprzerywanych łączy, przy zachowaniu odpowiednich zabezpieczeń.

Sklepy internetowe, które oferują serwery często mogą pochwalić się wysoką jakością produktów. Właśnie takie oferty powinniśmy wybierać. Wśród nich dostępne są podstawowe oraz bardziej złożone serwery. Powinniśmy wybrać odpowiedni typ dla naszych wymagań. Cechy, na jakie powinniśmy szczególnie zwracać uwagę to wysoka dostępność, możliwość elastycznej konfiguracji oraz intuicyjne funkcje zarządzania. Dzięki temu późniejsza praca z serwerem będzie dużo łatwiejsza, a nasz zespół nie będzie miał problemów z jego obsługą.

Warto sprawdzić również gdzie dana firma zaopatruje się w sprzęt poleasingowy. Najlepiej jeśli kupuje go od najwyższej klasy przedsiębiorstw, które stać na wymianę sprzętu na najnowsze serwery razem z oprogramowaniem. Serwery, które sprzedają z reguły wciąż są w niemal idealnym stanie, szczególnie że były one użytkowane dość krótko (z reguły jest to rok lub dwa lata).

Jakie korzyści zapewni nam wysokiej jakości serwer poleasingowy?

Jeśli już znajdziemy sprawdzoną firmę oferującą serwery poleasingowe, nie musimy obawiać się o płynność oraz niezawodność ich działania. Optymalizacja aplikacji przekłada się bezpośrednio na większy komfort pracy oraz jej wydajność. Procesy aktualizacji zostają przyspieszone, a problem zacinania się lub zawieszania jest skutecznie wyeliminowany. Sprawdzone serwery poleasingowe to gwarancja bezpiecznego oraz sprawnego działania. Wysoki stan techniczny to również bardzo dobra ochrona danych. Zaleta profesjonalnych serwerów to również duża pamięć podręczna, dzięki czemu istnieje możliwość przechowywania bardzo dużej ilości plików. Dość duża pamięć ram to umożliwienie aplikacjom działania w odpowiedni sposób na bardzo wysokim poziomie. To wszystko jest dostępne w o wiele korzystniejszych cenach od nowego sprzętu.

Dobre serwery poleasingowe znajdziesz w sklepie komputerowym z używanymi częściami do komputera tutaj: https://shoplet.pl/24-serwery-i-scsi

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ