W dzisiejszych czasach panuje moda na bardzo zadbane brwi. Najczęściej uzyskujemy je za pomocą makijażu, lecz jak wiadomo ten nie bywa trwały, a przeważnie także łatwy do wykonania.

Każda kobieta interesująca się światem makijażu doskonale wie, jak duży nacisk w dzisiejszych czasach kładzie się na nienaganne brwi. Nie tylko dotyczy to uch wyskubywania, ale także jak najbardziej idealnego kształtu. W tym celu podkreślamy najczęściej brwi specjalnymi pomadami, kredką, oraz woskiem. Niestety jednak, makijaż brwi potrafi zajmować bardzo dużo czasu i wbrew pozorom jest naprawdę trudny do wykonania. Poza tym nawet niewielkie różnice w wyglądzie naszych brwi znacznie bardziej przykuwają uwagę, aniżeli w przypadku kiedy niekoniecznie idealnie równo uda nam się nałożyć cień na powieki. Istnieje jednak prosta metoda, a jednocześnie świetna alternatywa dla codziennego makijażu, która pozwoli nam nie tylko zaoszczędzić czas, ale również cieszyć się idealnymi brwiami. Microblading – czyli permanentny makijaż brwi polega na dorysowaniu włosków na skórze co sprawia, że makijaż permanentny nie wygląda nienaturalnie bowiem nie zagęszcza naszych brwi. Nadaje im zatem przepiękny i równy kształt dzięki czemu brwi zawsze wyglądają w taki sposób, jakbyśmy były dopiero po wyjściu od kosmetyczki lub profesjonalnej makijażystki.
Przed zabiegiem kosmetyczka używając kredki i szablonów rysuje kontury brwi i dopiero kiedy zaakceptujemy ich kształt lub ewentualnie skorygujemy, kosmetyczka przystępuje do pracy.

Pamiętajmy aby tuż po zabiegu nie dotykać naszych brwi, a po upływie kilku godzin posmarować je delikatnie maścią przyspieszającą gojenie oraz regenerującą. Nie zdrapujmy także strupków bowiem może to skończyć się wystąpieniem ubytków. Warto także przez okres dwóch tygodni odpuścić sobie chodzenie do sauny oraz na basen. Ważne jest również to, aby skóry w okolicy brwi nie peelingować, nie opalać ani nie wysuszać. Z kolei podczas mycia twarzy przez kilka pierwszych dni po zabiegu nie należy używać mydła oraz innych kosmetyków.

http://www.nailsworld.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ