Aruba to jedna z wysp wulkanicznego archipelagu Małych Antyli. Należy do terytorium Holandii. Popularnym produktem eksportowym Aruby jest aloes, uprawiany tam bez przeszkód, ponieważ nie wymaga nawadniania. Turystów najbardziej przyciąga obietnica piaszczystych plaży.
Aruba – wakacje to bardzo dobry kierunek na nasz urlop. Wyspa nie jest jeszcze tak bardzo popularna, zwłaszcza w Polsce, jednak nie powinno to być przeszkodą w wybraniu jej jako kierunek do zwiedzania.
Na Arubie istnieje plaża flamingów! To świetna okazja do zobaczenia z bliska flamingów i poznania bliżej ich terytorium. Flamingi znajdziecie na prywatnej plaży, zwanej Renaissance Island, która należy do hotelu Renaissance Aruba Resort. Jeśli nie jesteście gośćmi hotelu, musicie niestety wykupić bilet wstępu, a raczej prawo do całodziennej wycieczki. Koszt takiej wycieczki to 100 dolarów. Cała plaża jest przecudna. Piękne widoki, kolorowe ptaki, iguany i przede wszystkim – mnóstwo flamingów!
Możecie także zapoznać się z iguanami. Chociaż mogą sprawiać groźne wrażenie, to jednak są całkowicie łagodne i spokojne. Warto poczęstować je sałatą. Wówczas chętnie dadzą się pogłaskać.
Warto także wypożyczyć auto i pojechać do Parku Narodowego Arikok. Jego powierzchnia zajmuje aż 20% powierzchni wyspy. Dziki krajobraz, mnóstwo niespotykanych w Polsce zwierząt, a także kaktusy, to zdecydowanie widoki, które trzeba zobaczyć na własne oczy!
Na Arubie zobaczycie również osiołki. Stworzono dla nich specjalne schronisko, tzw. Donkey Sanctuary. Na wyspie żyje także około 100 dzikich osiołków, które być może uda Wam się spotkać podczas różnych wycieczek.
Stolica Aruby, Oranjestad, jest niezmiernie kolorowa, a przez to zachwycająca. Nietypowa architektura tego 30 tysięcznego miasteczka z pewnością wyróżnia się na tle całej wyspy. To połączenie holenderskiego stylu z karaibskimi pomysłami.
Jeśli zależy Wam na pięknych fotkach, których nie będzie miał nikt z Waszych znajomych, odwiedźcie jeszcze plażę Eagle Beach. Nada się ona doskonale do zrobienia niespotykanych fotek z dobrym plenerem i pięknym niebem.
Podczas wyjazdu warto pamiętać, że Aruba jest wyspą typu pustynnego. Nie należy spodziewać się na niej zbyt wiele zieleni. Zdecydowaną większość wyspy pokrywają za to kaktusy.
Nie musimy przejmować się pogodą, ponieważ zawsze jest ciepło. Niekiedy zdarza się lekkie zachmurzenie czy przelotny deszcz, jednak nadal nie psuje to pogody. Trzeba dodać, że Aruba znajduje się także poza pasmem huraganów, więc huragany wcale nam tam nie zagrożą. Praktycznie cały rok na Arubie upływa z temperaturą około 28 do ponad 30 stopni Celcjusza, więc nasze wakacje nie będą zepsute. Dzięki przyjemnemu wiatrowi temperatura nie jest zbyt dokuczliwa. Należy jednak pamiętać o zabraniu ze sobą kremu z filtrem, który zapobiegnie poparzeniom.
Aruba to magiczna wyspa, która pozwala zobaczyć wiele pięknej przyrody w przyjemnych okolicznościach. Przyjazna temperatura i wiatr pozwolą na dłuższe wycieczki. Z pewnością jest to miejsce godne polecenia na urlop.

http://www.czas-wakacji.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLekarz od hemoroidów
Następny artykułOferty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ