Wiele Pań zadaje sobie pytanie, która bluzka najlepiej podkreśli ich figurę. Czytają artukuły na ten temat, poszukują rad w Internecie, ale czasami efekt dalej ich nie zadowala. Poniżej prezentujemy zestaw wskazówek, jak idealnie dobrać bluzkę do typu naszej sylwetki.

Podstawowe zasady

Każda z nas ma mankamenty, z których nie jest dumna i które chciałaby zatuszować ubiorem. Każda ma też atuty, które chciałaby uwydatnić. Odpowiadając sobie szczerze na pytanie, co jest mankamentem, a co atutem, jesteśmy na dobrej drodze do znalezienia idealnej bluzki.

Bluzka uniwersalna

Zacznijmy od tak zwanego bezpiecznego wyboru. Istnieją bluzki, które sprawdzą się na każdej sylwetce. Tego rodzaju typem jest bluzka z asymetrycznym dekoltem. Prezentuje się ona dobrze zarówno przy małym, jak i dużym biuście, nie ma też znaczenia wygląd naszych ramion. Mówić krótko, dekolt odwraca uwagę od mankamentów.

Tuszujemy mankamenty

Kobiety z szerokimi ramionami powinny szukać bluzek z dekoltem w serek. Unikamy natomiast reglanowych rękawów oraz bluzek z poduszkami na ramiona.
Brzuszek ukryjemy najlepiej w luźnym kroju, a także wzorze na wysokości talii. Absolutnie unikamy wówczas przykrótkich i obcisłych bluzek.
Dekolt karo wydłuży optycznie krótką szyję. Ten sam efekt uzyskamy poprzez dekolt trójkątny.
Dekolt hiszpański z kolei to idealne rozwiązanie dla kobiet, które mają mały biust, szerokie biodra, ale wąską talię. Mały biust wyda się optycznie większy, jeśli założymy bluzkę w kwiaty, ze wstawkami w górnej części, naszytymi kieszonkami lub też z żabotem.
Smuklejszą sylwetkę uzyskamy poprzez pionowe rozcięcia, podłużne paski, rząd guzików lub też kopertowy dekolt.
Szeroką talię uczynimy smuklejszą poprzez bluzkę z modelującymi zaszewkami, szerokim ściągaczem bądź też gumkami.

Podkreślamy atuty

Kobiety z obfitym biustem powinny podkreślić go przede wszystkim mocno wyciętym dekoltem i wcięciem w talii. Dobrze przysłuży sie tutaj dekolt w literę V. Świetnie sprawdzi się także luźna tunika z zaszewkami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ