Odpowiednie żywienie okołotreningowe to podstawa sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Nieważne w jakich godzinach trenujesz, ważne by twoje posiłki przed i po treningu były odpowiednio dopasowane do formy aktywności. Co w takim razie jeść po późnym wieczornym treningu, gdy za chwilę po nim chcesz iść spać? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/co-jesc-po-wieczornym-treningu/

Komponowanie posiłków

Bardzo istotnym jest, by odpowiednio komponować swoje posiłki, gdy walczymy o naszą wymarzoną sylwetkę. 70% sukcesu przychodzi właśnie z odpowiedniego żywienia. Aby zadbać o odpowiednie komponowanie posiłków musimy zadbać o podstawowe zasady.

W naszych posiłkach przed i po treningu nie powinno zabraknąć odpowiednich ilości węglowodanów złożonych, białka oraz tłuszczów. Najważniejsze są węglowodany i białka. Tłuszcze nie są wskazane w wysokich ilościach przed i po treningu, ponieważ za bardzo obciążają nasz organizm i wolniej się trawią, a to może spowodować uczucie obfitości oraz przejedzenia, co nie sprzyja wydajnemu treningowi.

Co jeść po treningu?

Komponując posiłek przed treningiem powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość węglowodanów złożonych, które wolniej uwalniają energię, co będzie sprzyjać nam w trakcie treningu, budując większą wydajność. Węglowodany złożone można znaleźć w kaszy gryczanej niepalonej, kaszy jaglanej, kaszy orkiszowej, a także w produktach żytnich i wieloziarnistych. Bardzo ważnym składnikiem jest również białko, które odpowiada za budowanie masy mięśniowej. W naszym posiłku przed treningiem powinna się znaleźć odpowiednia jego ilość. Najlepiej by było to chude mięso lub produkty mleczne.

Podobne zasady obowiązują przy komponowaniu swojego posiłku po treningu. Najważniejsze jest dostarczenie odpowiedniej ilości makroskładników – węglowodanów, białka oraz odrobiny zdrowych tłuszczów.

Pamiętaj, aby na noc się nie przejadać, zatem możesz po prostu zrobić sobie kanapkę z żytniego chleba, którą zjesz z np.: szynką drobiową o dobrym składzie albo z jakimś dobrym serem. Wówczas dostarczysz sobie odpowiedniej ilości makroskładników i zapewnisz energię niezbędną do prawidłowej regeneracji.

Przeczytaj też: http://bio-amore.pl/gotowanie-bez-kostek-rosolowych/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ