Mnóstwo z nas ma dzieci i martwimy się o ich rozwój. Chcemy zaspokajać wszystkie ich potrzeby najlepiej jak potrafimy. Jest to dla nas ważne i większość z nas podchodzi bardzo ambitnie do wychowywania dzieci.

Pierwszym zagadnieniem dotyczących potrzeb dzieci jest jedzenie. Jeśli nie ma jeszcze roku, staramy się tak układać jego jadłospis, żeby zawierał jak najwięcej, lekkostrawnych i zdrowych posiłków.

Zastanawiając się, co może jeść 8 miesięczne dziecko, trzeba rozważyć, najpierw jak znosi pierwsze podane mu warzywa, czy przepada za ziemniakami, jabłkiem i marchewką, bo to pierwsze co od nas otrzymał. Dajemy na początek również dynię i buraki. Różne źródła różnie podają warto samodzielnie obserwować dziecko i wiedzieć, czego potrzebuje. Trzeba kupować jedzenie w zaufanych sklepach, szczególnie, jeśli zależy nam na dostarczaniu maluchom produktów z ekologicznych upraw. Nie jest to sprawa bagatelna.

8 miesięczne dziecko może jeść prawie wszystkie warzywa, zarówno w postaci gotowanej jak i surowej. Jeśli chodzi o dostarczanie mu owoców egzotycznych, warto robić to powoli i nie dawać trzech rodzajów jednego dnia. Najlepiej jednak bazować na naszych sezonowych warzywach, takich jak: jabłka, gruszki, jagody, maliny, truskawki mogą uczulać, dlatego dobrze jest dawać niewielkie ilości i obserwować malucha. Porzeczki i agrest to dość kwaśne owoce, ale warto poczęstować nimi dziecko, by zobaczyć jak na nie reaguje, może się okazać, że je polubi, albo zje chociaż troszkę. Mamy mnóstwo pysznych warzy w i owoców.

http://www.oytam.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ