Jednym z największych problemów przy tworzeniu swojego biznesu jest  najczęściej długotrwałe poszukiwanie sposobu na  zarobek. Istnieje  jednak pewna droga na skróty, która może ułatwić Ci, a zarazem rozwiązać Twój problem. Takim rozwiązaniem jest dropshipping, czyli sprzedaż rzeczy, których fizycznie nie posiadasz. Brzmi to dość absurdalnie, jednak dropshipping funkcjonuje z powodzeniem na całym świecie i co najważniejsze jest w pełni legalny.

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/dropshipping-co-to-jest-zasady-zalety-i-wady/ 

Co to jest dropshipping? 

Dla wielu sprzedaż towaru, którego nie ma jest jednym wielkim absurdem? Jak w takim razie może nastąpić taka transakcja?Odpowiedź jest bardzo prosta. W pierwszej kolejności trzeba zawrzeć umowę z firmą – producentem lub hurtownikiem – która ma interesujące ciebie produkty.

Następnie zakładasz sklep internetowy, gdzie trzeba będzie umieścić wybrane produkty. Można to zrobić na własnej stronie lub innym serwisie aukcyjnym. Zamówienie złożone przez klienta zostaje przekierowane do producenta lub hurtownika, który prześle zakupiony towar w twoim imieniu. Osoby nie wtajemniczone (z reguły klienci) nie znają zasady działania mechanizmu.

Jak zacząć swoją przygodę z dropshippingiem?

Od czego zacząć? Jakimi produktami handlować używając metody  dropshippingu? Okazuje się, że niemal wszystkim. Pomocnym wyjściem może okazać się sprawdzenie najchętniej kupowanych rzeczy przez konsumentów w sklepach online, który pomoże Ci określić w jakie rzeczy powinieneś/aś celować by zainteresować przyszłych klientów.

Informacji na ten temat można otrzymać przeglądając raport o rynku e-commerce w Polsce, która jest skarbnicą aktualnej wiedzy o preferencjach i zwyczajach zakupowych konsumentów.

Ważne jest:

• znalezienie przedsiębiorstwa, które zechce współpracować z tobą,

• założenie witryny internetowej lub skorzystanie z portalu sprzedażowego/aukcyjnego,

• zadbanie o marketing w internecie, który sprawi, że klienci dowiedzą się o twojej ofercie.

Wady dropshippingu

Największą wadą używania tej metody jest jej doskonałość, Co wiąże się z  ogromnym zainteresowaniem korzystania z dropshippingu. Nic w tym dziwnego, każdy chce zarobić, niestety przez to jest o wiele trudniej przebić i wyróżnić się na tle konkurencji. Rozwiązaniem może być obniżanie ceny, żeby skusić klientów tracąc przy tym wysokość zysku.

Drugą największą wadą jest sama zasada działania dropshippingu, która uzależnia nas od producenta/hurtownika. Przez występujące opóźnienia w produkcji lub dostawie to Ty za to odpowiadasz.

Zobacz też: http://www.elegans.pl/skad-czerpac-pomysly-na-wpisy-na-blogu/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ