Jednym z czynników, które najczęściej decydują o wyborze konkretnego przedszkola przez rodziców, jest oczywiście lokalizacja. Większość rodziców, podejmując decyzję o posłaniu dziecka do placówki, zwraca uwagę na to, by znajdowała się ona w niedużej odległości od ich miejsca pracy lub miejsca zamieszkania. Coraz częściej jednak zwraca się też uwagę na inny aspekt, a mianowicie na metody wychowawcze stosowane w konkretnym przedszkolu. Rodzice, którzy sami wychowują dzieci w pewien sposób, chcą by było to kontynuowane, również poza domem. Jednymi z najpopularniejszych metod wychowawczych, poszukiwanych również przez rodziców w przedszkolach są Rodzicielstwo bliskości i Porozumienie bez przemocy.

Prywatne przedszkole – silne więzi to podstawa

Rodzicielstwo bliskości, jak sama nazwa wskazuje, stosowane jest zwykle przez matkę i ojca, jednak coraz częściej pojawia się również w miejscach takich jak prywatne przedszkole Wrocław. Metoda ta polega przede wszystkim na budowaniu z dziećmi dobrych relacji i silnych więzi. Dzieci uczą się tego, że za każdym zachowaniem stoją jakieś niezaspokojone potrzeby, dzięki czemu stają się bardziej empatyczne i wrażliwe na uczucia drugiego człowieka. Równocześnie wychowawcy dbają o to, by nie zapominały o sobie i własnych emocjach, uczą się szacunku do siebie i innych oraz asertywności. Ważne jest to, by dzieci potrafiły wytyczać własne granice, ale również respektowały je u innych. Jeśli te zasady są przestrzegane, wtedy każdy wychowanek takiej placówki czuje się w niej bezpiecznie i komfortowo.

Zawsze warto rozmawiać

Druga metoda najczęściej stosowana w placówkach takich jak niepubliczne przedszkole Wrocław, to Porozumienie bez przemocy. Polega ona przede wszystkim na uczeniu dzieci prowadzenia dialogu i mówienia o swoich uczuciach. Dzięki rozmowie na nie rzadko trudne tematy, młodzi wychowankowie uczą się eliminowania ze swojego zachowania wszelkich form agresji, także tej słownej. Metoda ta niewątpliwie zaprocentuje w przyszłości tych maluchów, ponieważ nauczone wyrażania swoich potrzeb i emocji poprzez słowa, o wiele łatwiej będą nawiązywać nowe kontakty oraz porozumiewać się z innymi. Najważniejszym jednak zadaniem Porozumienia bez przemocy jest sprawienie, by dziecko czuło zainteresowanie dorosłego swoją osobą, by wiedziało, że jest ważne, a jego zdanie, zainteresowania i potrzeby są traktowane poważnie.

Rozwój talentów w niepublicznym przedszkolu

Oprócz popularnych metod wychowawczych w prywatnych wrocławskich placówkach, co jest bardzo ważne, stawia się na rozwój zainteresowań u małych uczniów, oraz proponuje się im również nowe aktywności. Jednymi z najpopularniejszych są:

  • zajęcia umuzykalniające Pomelody,
  • roboklocki,
  • zajęcia sportowe,
  • taniec,
  • domowe laboratorium,
  • warsztaty z psychologiem.

Z tak dużego wyboru zajęć dodatkowych na pewno każdy maluch wybierze coś, co go zainteresuje. Podczas zajęć, prowadzonych przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów wszystkie dzieci mogą poznawać i rozwijać swoje talenty. Na pewno da im to codziennie ogromny zastrzyk radości i sprawi, że z przyjemnością będą chodzić do przedszkola i wracać z niego szczęśliwe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ