Od wyboru grzejników zależy późniejszy komfort termiczny w naszym domu. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę. Jaki więc grzejnik zapewni nam skuteczne ogrzewanie?

Grzejniki do domu – jakie powinny mieć właściwości?

O grzejnikach warto pomyśleć już na etapie projektowania instalacji grzewczej. Dzięki temu będziemy w stanie zapewnić optymalną temperaturę dla każdego z pomieszczeń. Obecnie najczęściej korzysta się z czterech rodzajów grzejników. Urządzenia ścienne sprawdzą się idealnie do montażu na ocieplonych ścianach zewnętrznych. W tym rozwiązaniu rurki są obudowywane tynkiem lub płytami gipsowo-kartonowymi. Po grzejniki ścienne sięga statystycznie najwięcej Polaków. Innym rozwiązaniem są grzejniki podłogowe. Tworzy je pętla grzewcza składająca się z szeregu rur. Kolejną opcją są grzejniki konwektorowe, które są dostępne zarówno w wersji elektronicznej jak i do podłączenia do instalacji C.O. Ich działanie polega na zasysaniu powietrza od dołu i ogrzewaniu go, dzięki czemu zaczyna się unosić do góry. Ostatnim modelem są urządzenia członowe. Ich moc zależy od liczby żeber.

Grzejnik chromowany – czy to dobry wybór?

Kupując grzejniki warto także zwrócić uwagę na takie parametry jak moc czy materiał wykonania. Pierwsze kryterium zależy w dużej mierze od jakości izolacji termicznej. Jeśli jest ona bardzo dobra, to moc grzejnika może oscylować między 70 a 100 W/m2. Natomiast w sytuacji, gdy izolacja jest kiepskiej jakości, to będziemy potrzebowali urządzenia grzewczego o mocy nawet 200 W/m2. Istotny jest także materiał wykonania. Dziś bez problemu połączymy efektowny design z funkcjonalnością urządzenia. Takie są chociażby grzejniki chromowane. Znajdziesz je w ofercie wielu polskich firm. Jedna z nich jest dostępna w tym miejscu https://imers.pl/grzejniki-chromowane/. Grzejnik chromowany sprawdzi się zarówno w łazience, jak i pokoju. Do wyboru mamy modele o rozmaitych kształtach i wykończeniach rurek. Ich zastosowanie doda pomieszczeniu elegancji i zapewni odpowiedni komfort termiczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ