Jeżeli chcesz schudnąć bez zmiany swojej diety – z intermittent fasting (IF) jest to możliwe! Warto wspomnieć, że IF nie jest żadną dietą, ale sposobem, systemem żywieniowym, w którym największą rolę odgrywa czas. Dlaczego? Poprzez stosowanie się do określonych ram czasowych przyspieszymy zmiany, na których nam zależy. Od teraz nie musimy już liczyć kalorii! IF zapewni nam utratę niechcianej tkanki tłuszczowej, a także poprawi wrażliwość tkanek na insulinę.
Coś więcej na temat IF
W tym systemie żywieniowym chodzi o to, aby podzielić swój dzień na czas, w którym jemy posiłki, tzw. okno żywieniowe i na czas, w którym pościmy. Najpowszechniejszą formą tego rodzaju systemu jest 16/8, czyli – 8 godzin okna żywieniowego i 16 – postu, w którym możemy jedynie pić wodę lub kawę. Jak to wygląda w praktyce? Załóżmy, że pierwszy posiłek jemy o 10:00, ostatni zatem o 18:00. Nasze okno żywieniowe trwa 8 godzin i w tym czasie możemy zjeść wszystkie posiłki, na jakie mamy ochotę. Przyjmuje się, że jest ich od 3 do 4.
IF=głodówka?
IF nie jest głodówką, ale rodzajem przerywanego postu, w czasie którego wprowadzamy swój organizm w cykle „odpoczynku” od trawienia. W momencie, kiedy spożywamy posiłki jedynie w czasie trwania naszego okna żywieniowego – sprawiamy, że wpływa to korzystnie na poprawę wrażliwości na insulinę. Podczas postu nasz organizm znacznie chętniej skorzysta z nagromadzonych zapasów tkanki tłuszczowej, co za tym idzie? My, nie będziemy musieli zmieniać nic w naszej diecie. Jedyne, czego musimy się trzymać, to odpowiednio wyznaczonych ram naszego okna żywieniowego.

tuts.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ