Nerwica lękowa może zaatakować każdego bez wyjątku. Bywa, że ktoś jest odporny, lecz wielu z nas jest średniej kondycji psychicznej. I dlatego w sprzyjających dla fobii warunkach słabsi psychicznie ludzie są narażeni na jej atak. Warunki sprzyjające powstaniu fobii mogą być różne. W przypadku dzieci kilkuletnich może to być np. atak koguta, indora, czy gąsiora, co często się zdarza na wsi. Lub pogryzienie przez psa, co może zdarzyć się także w mieście, a nie tylko na wsi. A także poprzez bezmyślne straszenie dziecka przez osoby dorosłe, itd. Na rozwój fobii narażone są nie tylko dzieci, ale także osoby dorosłe. Fobię może wywołać na przykład utknięcie w windzie, porwanie, czy nawet atak mordercy lub zboczeńca, itd.
Zaburzenia lękowe łączą się z objawami psychosomatycznymi. Wówczas następuje przyspieszenie pracy serca, pocenie się, suchość w ustach. Może wystąpić nawet biegunka, wymioty, a także zawroty i bóle głowy.
Objawów takich nie należy lekceważyć. I choć w większości przypadków nie są one niebezpieczne, lecz czasem mogą zagrażać nawet życiu człowieka. Szczególnie wówczas, gdy jest wzmożona praca serca. Wówczas może dojść do jego zatrzymania. Lub na wskutek biegunki może dojść do niebezpiecznego odwodnienia organizmu., co też grozi utratą życia. Może również pojawić się niebezpieczny dla człowieka atak duszności.
Każda taka dolegliwość może doprowadzić do omdlenia lub nawet utraty życia. Dlatego najlepiej z takimi symptomami choroby natychmiast udać się do lekarza.

icotam.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ