Przyjęło się, że łysienie najczęściej dotyka mężczyzn. Rzeczywiście, prędzej czy później są oni skazani na nadmierną utratę włosów. Niestety, łysienie może spotkać także przedstawicielki płci żeńskiej. Dla kobiet jest to szczególnie uciążliwe schorzenie, które może mieć wpływ na ich poczucie własnej wartości. Czy łysienie androgenowe można leczyć i jak należy to robić?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/lysienie-androgenowe/

Czym jest łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe to jedna z najczęstszych przyczyn utraty włosów u kobiet. Schorzenie to może spotkać także dziewczynki już około 13. roku życia. Przyczyną tego rodzaju łysienia jest wrażliwość mieszków włosowych na androgeny. Obecnie, przypadłość ta dotyka nawet 40% kobiet.

Żeńskie łysienie przejawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy. Co prawda, kobiety nie są raczej skazane na całkowite wyłysienie, jednak może to prowadzić do znacznej utraty objętości włosów.

Właśnie dlatego, jeżeli dość szybko zaobserwuje się u siebie takie objawy, to powinno się jak najszybciej udać do lekarza. Jak się okazuje, jeszcze nie opracowano terapii, która całkowicie wyeliminowałaby ten problem. Lekarze zgadzają się jednak co do jednego – lepsze wyniki leczenia osiągają osoby, które szybko zdecydowały się na wizytę, w trakcie której zdiagnozowano problem.

Leczenie łysienia androgenowego

Schorzenie to można leczyć na kilka sposobów. Najważniejsze jest to, aby terapia została odpowiednio dopasowana do skóry głowy i typu włosów.

Przede wszystkim, najważniejsza jest pielęgnacja skóry głowy. W przypadku problemów np. z nadmiernym łupieżem czy łojotokiem, należy przeprowadzić kuracje, która pomoże w wyeliminowaniu także takiego stanu. Tylko w ten sposób można zacząć terapie, która ma na celu zahamowanie łysienia.

Jeżeli chodzi o odpowiednie preparaty, to mogą one występować w formie kuracji doustnej, terapii zewnętrznej lub zabiegów pielęgnacyjnych. Najczęściej jednak stosuje się terapie zewnętrzną, która obejmuje stosowanie np. ampułek. Minimalizują one wypadanie włosów, a także stymulują komórki odpowiedzialne za większy odrost nowych włosów.

Warto również wykonać badania morfologiczne, które na podstawie krwi określą, czy w organizmie nie występują inne czynniki, odpowiedzialne za nadmierne wypadanie włosów. Zaleca się sięgnięcie po poradę trychologa, który zaleci odpowiednie produkty, które będą nie tylko skuteczne, ale również ich zażywanie nie będzie niosło za sobą żadnych skutków ubocznych.

Przeczytaj też: http://www.elegans.pl/jak-opoznic-siwienie-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ