Wesele to bardzo ważna okoliczność, zwłaszcza dla państwa młodych. Wybierając się na nie postaraj się nie popełnić wtopy swoją sukienką, gdyż może się to zakończyć podwójnym stresem u panny młodej, a także gafą towarzyską i brakiem zaproszeń na kolejne imprezy. Sprawdź, czego powinnaś unikać przy dobieraniu sukienki weselnej!

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/sukienka-wizytowa-na-wesele-jak-nie-popelnic-faux-pas/

Kontrolowana sukienka

Wybierając sukienkę na wesele skup się na tym, by była ona zachowana w eleganckim stylu oraz bardziej szykowna niż sukienki, które nosisz na co dzień. Skontroluj również jej fason, który nie powinien być zbyt wyzywający. Taki strój nie przystoi na weselu!

Sprawdź długość swojej sukienki. Powinna ona sięgać co najmniej do połowy uda, a nawet dalej. Nie może dojść do sytuacji, w której na zabawie weselnej pochylisz się i będzie widać za dużo! To samo dotyczy dekoltu w sukience. Nie powinien on być zbyt kusy i łapiący spojrzenia podpitych wujków, którzy tylko czekają na okazję by przyjrzeć się bliżej.

Poza długością sukienki i głębokością dekoltu również skontroluj wycięcie na plecach, jeśli w modelu twojej sukienki takie się znajduje. Nie powinno być ono większe niż do połowy łopatek. Nie idziesz na plażę, ale na eleganckie wesele, zatem nie odsłaniaj zbyt dużo ciała.

Biały kolor

Absolutnie nie wolno ci założyć białej sukienki na cudze wesele! To ogromna faux pas, które bezpośrednio trafia w pannę młodą. Ten kolor jest zarezerwowany wyłącznie dla niej tego dnia i nikt inny z kobiet nie ma prawa tego zaburzyć.

Nie dobieraj również żadnych białych dodatków do swojej kreacji. Jeśli planowałaś biały żakiet, to zrezygnuj z niego dla własnego bezpieczeństwa.

Czarna sukienka odpada!

Na cudzym weselu nie powinno się zakładać czarnej sukienki, ze względu na to, iż nosi ona miano żałobnej, a w tym dniu powinno się radować i cieszyć szczęściem nowożeńców. Czarne sukienki zostaw lepiej na inne okazje, a na wesele znajdź coś w bardziej żywych kolorach, ale bez przesady!

Przeczytaj też: http://www.szafamamy.pl/suknia-wieczorowa-dla-puszystej-kobiety/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ