Królik, z pozoru wydają się o wiele mniej wymagającym zwierzęciem niż np. pies czy kot. Pieska musimy wyprowadzać na spacery, wciąż wymagać będzie on od nas sporo atencji oraz opieki, czasu, uwagi, ale także finansów. Jeśli zdecydowaliście się przygarnąć pod swój dach królika, to musicie wiedzieć na co się przygotować. Bez obaw, poniżej znajdziesz rady, które będą dla was wybawieniem.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/krolik-opieka/

Skąd wziąć królika? Adopcja, kupno czy zoologiczny?

Oczywiście najważniejszą kwestią jest samo zwierze. Skąd wziąć króliczka? Często bardzo szeroką ofertę można znaleźć w sklepie zoologicznym. Niestety trzeba wybrać też dobry sklep, ponieważ w niektórych zdarza się tak, że zwierzęta przyjeżdżają do domu chore, przerażone, wymęczone i zmęczone. Trzeba zwracać na to uwagę i interweniować. 

Klatka czy akwarium – na co się zdecydować?

W akwarium możemy trzymać rybki lub inne zwierzęta wodne. Dla królika nie jest to jednak odpowiednie miejsce. Najlepsza do tego będzie klatka. Pamiętajmy, że musi być ona przestrzenna. Wymiary minimum 100 × 50 cm (100 cm długości, 50 cm szerokości). Wszystko, co jest mniejsze, zwyczajnie nie będzie odpowiednio komfortowe i wystarczające dla królika. . Klatkę możecie zakupić przez internet na portalach takich jak np. allegro czy na zooplusie lub przejrzeć OLX w poszukiwaniu czegoś okazyjnej cenie.

Jak powinien odżywiać się królik – ścieranie się zębów?

Głównym pożywieniem dla królika jest przede wszystkim siano. Powinno ono zawsze znajdować się w paśniku lub w kuli, w zależności od preferencji naszego futrzastego przyjaciela. Temu zwierzątku zęby rosną przez cały czas, zatem bardzo ważne jest, aby podczas jedzenia siana, królik odpowiednio mógł je zetrzeć. Jeżeli niestety nie będzie to spełniane, to konieczna będzie wizyty u weterynarza, w każdym miesiącu oraz przycinanie zębów ręcznie. Dla królika wymagane są również przysmaki takie jak zioła jak np. gałązki jabłoni.

Zobacz też: http://www.elegans.pl/klatka-dla-krolika/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ