Czy wiesz o tym, że charakter każdego z nas można określić konkretnym kolorem? W tym celu wykorzystuje się 4 kolory – niebieski, zielony, czerwony, żółty. Ta charakterystyka wzięła się głównie z książki Thomasa Eriksona ,,Otoczeni przez idiotów. Jak dogadać się z tymi, których trudno zrozumieć?’’. Dowiedz się, jakim Ty jesteś kolorem i co to oznacza. A może chcesz zdiagnozować swojego szefa, współpracownika, partnera?

Zobacz też: https://www.citeam.pl/ekstrawertyk-wybierze-czerwien-analityk-woli-blekit-sprawdz-ktory-kolor-pasuje-do-ciebie/

Kolor niebieski

Osoby o niebieskiej osobowości są zadaniowi i otwarci na rozwiązywanie problemów. Z drugiej strony mogą być bierni, wstrzemięźliwi i introwertyczni. Osoby z charakterem niebieskim cechują się dużą ostrożnością w podchodzeniu do różnych spraw i problemów, ale też sukcesów. Bardzo precyzyjnie i dokładnie wypełniają swoje obowiązki.  Są również rozważni, niezwykle dociekliwi i formalni – trudno im być spontanicznymi.

Kolor zielony

Ten typ osobowości znajduje się na końcu skali jeśli chodzi o zadaniowość, ponieważ zdecydowanie bardziej zależy im na budowie relacji z otoczeniem, ludźmi. Właśnie ta cecha odróżnia osoby o zielonej osobowości od osobowości niebieskiej. Ludzie z zielonym charakterem są zdecydowanie godne zaufania, szczere, uczciwe. Mają dobrze rozwinięte umiejętności empatii i cierpliwości.

Kolor czerwony

Podobnie, jak osoby z osobowością niebieską są nastawione na rozwiązywanie zadań i problemów. Przy tym są to ekstrawertycy, których widać i słychać, ponieważ świetnie zwracają na siebie uwagę.  Czerwone osobowości cechują się dużym aktywizmem i umiejętnością szybkiego wdrażania rozwiązań na problemy, przy czym osobowości niebieskie raczej rozmawiają o tych rozwiązaniach, zamiast działać. To, co cechuje czerwone osobowości to dodatkowo roszczeniowa postawa, umiejętność skupienia się na celu i realizowania go, zdecydowanie i pewność siebie.

Kolor żółty

Osoby z osobowością żółtą (podobnie, jak osobowość zielona) są nastawione na kontakt i relację z otoczeniem. Dodatkowo, (podobnie, jak osobowość czerwona) są to ekstrawertycy, którzy aktywnie wdrażają rozwiązania i działania. Te typy osobowości są również bardzo towarzyskie, a w śród ludzi czują się jak ryba w wodzie. Cechuje ich entuzjazm, otwartość do życia i świata, często są bardzo wygadani i mają dar perswazji, przekonywania.

Przeczytaj też: http://www.willagreenhouse.pl/berlin-to-musisz-zobaczyc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ