Ludzka ochota na seks jest zmienna. Raz ogromna, innym razem spada do zera. Warto zatem wiedzieć, co na nią wpływa – zarówno pozytywnie jak i negatywnie.

Pozytywny wpływ:

1. Aktywność fizyczna

Uprawianie sportów korzystnie wpływa na naszą kondycję. Tę seksualną również. Ćwiczenia poprawiają krążenie krwi, które nie dość, że podnosi libido, to zwiększa także ukrwienie miejsc intymnych, a co za tym idzie – doznania seksualne. Ponadto, mając wysportowane ciało, czujemy się bardziej atrakcyjni i chętniej je eksponujemy.

2. Jedzenie

Jedzenie potrafi mieć zbawienny wpływ na sprawność seksualną i wysokie libido. Co zatem należy spożywać, aby je podnieść?

Awokado – Zawiera potas, witaminę E i B6 oraz tłuszcze jednonienasycone. To wszystko sprawia, że owoc ten pomaga zapobiec zawałowi i chorobom serca, które prowadzą do problemów z erekcją.

Migdały – w ich skład wchodzą, m.in. cynk, który przyczynia się do produkcji hormonów u mężczyzn. Ponadto, zawiera selen, który pozytywnie wpływa na płodność.

Truskawki – poprawiają krążenie krwi, dzięki czemu sprawiają, że mamy więcej energii. Krew dopływa do naszego mózgu, a także… narządów rozrodczych. Doskonale wpływa to na nasze libido.

Arbuz – Niewielka ilość kalorii to tylko jedna z zalet tego wodnistego owocu. Zawarte w nim minerały poprawiają krążenie, relaksują i … poprawiają libido.

Bataty – mają pozytywny wpływ na płodność, dzięki zawartości witaminy A. Zapobiegają także problemom z osiąganiem orgazmów za sprawą dużej ilości potasu, obniżającego ciśnienie krwi.

Sezam – zawiera cynk, który nie dość, że poprawia ogólną sprawność seksualną, to ma jeszcze jedną zaletę. Bierze udział w produkcji testosteronu i nasienia.

Negatywny wpływ:

Warto również wiedzieć, jakie czynniki mają negatywny wpływ na nasze libido.

3. Stres

Stres powoduje produkcję kortyzolu, który ma negatywny wpływ na życie seksualne. Hamuje produkcję hormonów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania, przez co zmniejsza libido.

4. Obawa przed zajściem w ciążę

Obawa przed zajściem w ciążę ma podobny wpływ na libido jak stres – bo właśnie do niego prowadzi. Aby poczuć się spokojnie, należy sięgnąć po odpowiednie zabezpieczenie. Bezpieczną dla zdrowia formą o dużej skuteczności są prezerwatywy renomowanych producentów.

5. Hormonalne środki antykoncepcyjne

Czynnikiem, który może zabrać chęć do seksu, są hormonalne środki antykoncepcyjne, takie jak, np. pigułki, plastry, wkładki czy zastrzyki. Dzieje się tak dlatego, że zaburzają one naturalną równowagę hormonalną kobiet. Jest to jeden z najczęstszych skutków ubocznych środków tego typu. W przypadku obniżonego libido należy zmienić rodzaj przyjmowanych środków lub zrezygnować z nich na rzecz klasycznej antykoncepcji, nie mającej wpływu na organizm, w postaci prezerwatyw.

6. Alkohol

Alkohol nie dość, że obniża libido, wiąże się także z innymi konsekwencjami wpływającymi negatywnie na życie seksualne. Przede wszystkim zmniejsza czucie obojga partnerów. Ponadto, bardzo często powoduje problemy ze wzwodem. Dodatkowo bywa przyczyną nieprzemyślanego seksu bez zobowiązań i … zabezpieczenia w postaci prezerwatywy.

7. Jedzenie

Tak jak niektóre potrawy powodują wzmożoną chęć seksu, tak inne ją znacząco obniżają. Jakie?

Smażone potrawy

Smażenie potraw, szczególnie fast foodów bardzo często odbywa się przy użyciu głębokiego oleju, bogatego w tłuszcze trans. Tłuszcze tego typu mają zły wpływ na pracę serca, powodują również zatory oraz cukrzycę drugiego typu. Wszystkie te schorzenia znacząco obniżają libido.

Steki

Potrawa ta zawiera szkodliwe tłuszcze. Dodatkowo w skład steków wchodzi duża ilość cholesterolu. Związek ten powoduje nadciśnienie, choroby serca. Wpływa także negatywnie na krążenie krwi. Wszystko to prowadzi do zmniejszenia libido.

Źródło: eCondom – najlepsze prezerwatywy

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ