Walentynki to święto budzące sprzeczne emocje. Każdego roku wielu zakochanych decyduje się w ten dzień na wyznanie miłości czy oświadczyny, ale sporo osób stara się nie wychodzić z domu i uniknąć atmosfery panującej na ulicach. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, możesz potraktować Walentynki jako pretekst do wspólnego wyjazdu i spędzenia romantycznych chwil tylko ze swoją drugą połówką. Zobacz, które miasta warto odwiedzić, aby serca zabiły Wam szybciej już w pierwszych minutach podróży.

Paryż

Miasto określane jako Światowa Stolica Miłości, to idealny wybór na spędzenie romantycznych chwil we dwoje. Będziecie mogli pospacerować po pełnych niezwykłego uroku Polach Elizejskich i Marsowych albo wybrać się na Place de Furstenberg – najbardziej romantyczny plac w całym Paryżu. Obowiązkowym punktem Waszej wyprawy powinien być „most zakochanych” – Ponts des Arts. Będziecie mogli zawiesić na nim kłódkę ze swoimi imionami, a klucz wyrzucić do rzeki, na znak wiecznej miłości. W planie wycieczki nie powinno również zabraknąć oglądania miasta ze szczytu wieży Eiffla.

Praga

W tym, równie urokliwym jak Paryż, mieście czeka na Was wiele atrakcji. Koniecznie musicie się wybrać pod pomnik największego czeskiego pisarza romantycznego – Karla Hynka Máchy i tam, jak nakazuje tradycja – pocałować się. Jeżeli będziecie chcieli zadeklarować sobie wieczną miłość, będziecie mogli uczynić to przypinając kłódkę na moście nad Diabelskim Potokiem lub zapisać deklarację na ścianie Johna Lennona. Po zmroku warto udać się na Rynek Staromiejski, którego romantyczne uliczki nabierają jeszcze więcej uroku przy świetle gazowych latarni.

Wenecja

To niezwykłe miasto, które swój niepowtarzalny klimat zawdzięcza malowniczym kanałom. Koniecznie powinniście zobaczyć tutaj Pałac Dożów, Bazylikę św. Marka czy Most Westchnień. Z tym ostatnim związana jest legenda, w myśl której – para, która się pod nim pocałuje, będzie razem już na zawsze. Niezapomnianych wrażeń dostarczy też romantyczny rejs gondolą po Canale Grande, podczas którego gondolier zaśpiewa serenadę.

Rzym

To miasto, które również wydaje się stworzone do romantycznych podróży. Zakochani powinni pospacerować po Campo de Fiori, czyli placu, którego nazwa oznacza pole kwiatów. Swoją prawdomówność możecie sprawdzić udając się do bazyliki Santa Maria in Cosmedin, gdzie w przedsionku znajdują się „Usta Prawdy”. Według starożytnej legendy, każdy, kto włoży w usta rzeźby rękę i powie kłamstwo, straci ją. Większość miejsc, które będziecie odwiedzać, położone jest blisko siebie, więc najlepiej, jeśli będziecie poruszać się pieszo, dodatkowo podziwiając piękne uliczki i wczuwając się w niezwykłą atmosferę wiecznego miasta.

Kraków

Wśród polskich miast na uwagę zasługuje Kraków. Warto przejść się na kładkę Ojca Bernatka, gdzie będziecie mogli przypieczętować swoją miłość zawieszając kłódkę. Skałki Twardowskiego czy Kopiec Kościuszki, to idealne miejsca na długie romantyczne spacery i podziwianie panoramy miasta. Niezapomnianych wrażeń dostarczy Wam również lot balonem czy rejs po Wiśle –  musicie tutaj pamiętać o ciepłych ubraniach.

Aby walentynkowy wyjazd doszedł do skutku, będziecie potrzebować odpowiednią sumę pieniędzy. Jeśli jednak Wasz budżet nie jest wystarczający na pokrycie wszystkich kosztów związanych ze wspólnym wypadem, skorzystajcie z pożyczki online. To łatwy i wygodny sposób na szybkie otrzymanie potrzebnych środków. Więcej informacji na ten temat znajdziecie https://www.kobietazkasa.pl/.

Wspólny wyjazd to świetny pomysł dla wszystkich par, niezależnie od stażu związku czy wieku. Czas spędzony tylko we dwoje pozwoli Wam lepiej się poznać, umocnić uczucia, a być może zakochać się w sobie od nowa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ