Oczy to element naszego wyglądu, który mocno przykuwa… wzrok. Piękne, głębokie spojrzenie potrafi zahipnotyzować i zaczarować. Co zrobić jednak, jeśli natura nie obdarzyła nas zbyt hojnie pod tym względem? Powstały na ten temat liczne artukuły. Z pomocą przychodzi nam oczywiście makijaż. Podpowiadamy, jak go wykonać, aby oczy stały się większe.

Przygotowanie

Przed przystąpieniem do malowania, należy odpowiednio zadbać o bazę, czyli o skórę twarzy. Możemy wykonać delikatny peeling, który wygładzi twarz i uczyni ją bardziej promienną. Następnie nakładamy bazę, także na powieki, aby cały makijaż lepiej się utrzymał.

Niezbędne akcesoria

Akcesoria, których potrzebujemy, aby wykonać perfekcyjny makijaż z podkreśleniem oczu to: zalotka, cień do powiek w kremie w kolorze cielistym, sypki, jasny oraz ciemny cień do powiek, kredka koloru écru, granatowy lub czarny eyeliner oraz tusz do rzęs. Potrzebne będą nam także dwa aplikatory potrzebne do podkreślenia wewnętrznego kącika oczu oraz do rozcierania cieni.

Efekt kocich oczu

Na powieki nakładamy kremowy cień, a wewnętrzne kąciki malujemy sypkim jasnym odcieniem. Na zewnętrzną część powieki, nieco powyżej załamania, nakładamy ciemny cień i rozprowadzamy go mniej więcej do połowy. Wydobędziemy w ten sposób głębię spojrzenia. Następnie podkreślamy linię rzęs eyelinerem, zwracając uwagę na to, aby nie zaczynała się ona w wewnętrznym kąciku oka, ale nieco dalej. Kredkę koloru écru rozcieramy pod brwiami oraz rysujemy nią linię na wewnętrznej części dolnej powieki. Pora na zalotkę. Rozgrzewamy ją nieco za pomocą suszarki i przykładamy na około 20 sekund. Uważajmy przy tym, aby nie wyrwać sobie rzęs poprzez niekontrolowane ruchy zalotką. Następnie na tak przygotowane rzęsy nakładamy tusz. Najlepiej, jeśli maskara jest dość świeża, ponieważ stara może powodować tworzenie się grudek i sklejanie rzęs. Nie jest to z pewnością pożądany efekt.

Na koniec podkreślamy brwi. Jeśli natura i pod tym kątem nie wyposażyła nas zbyt hojnie musimy je podkreślić cieniem lub kredką. Pamiętajmy o tym, że krótkie brwi nie wyglądają dobrze przy intensywnym makijażu oczu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ