Nowe obuwie kojarzy nam się często z otarciami i pęcherzami na stopach. Zamiast na bal biegniemy do apteki po takie artukuły jak plastry czy maści. Czy da się tego uniknąć? Poniżej prezentujemy kilka pomocnych wskazówek.

Sukcesywne rozbijanie

Niestety trudno jest osiągnąć efekt w jeden dzień, dlatego dobrze jest kupić obuwie choćby na kilka dni przed planowaną imprezą. Dobre efekty daje chodzenie w nim po domu w mokrych skarpetkach. Stopa ma wówczas możliwość przyzwyczaić się do nowego kształtu. Następnie dokonujemy próby na zewnątrz, która nie powinna być długa i intensywna. Możemy tej próby dokonywać z przerwami na wygodne i sprawdzone obuwie.

Unikamy zakładania nowego obuwia na goła stopę. Bawełniane stopki z powodzeniem się tutaj sprawdzą. Możemy także użyć nawilżającego kremu do stóp dowolnej marki oraz ochronnej wkładki do butów. Połączenie tych wszystkich elementów powinno zapewnić nam sukces.

Domowe sposoby

Jednym ze sprawdzonych sposobów jest nasączenie obuwia alkoholem, tak aby stało się ono miękkie i podatne na rozciąganie. Można także zamoczyć gazety w denaturacie i wypchać nimi buty, ale nie jest to polecane w przypadku farbowanych wkładek, gdyż mogą się one w ten sposób odbarwić.

Kolejnym sposobem jest namoczenie butów w ciepłej wodzie i następnie założenie ich, Jest to jednak ryzykowne, gdyż nie każde buty są wystarczająco odporne na wilgoć i grozi nam ich rozklejenie.

Buty wykonane ze skóry lub zamszu można potrzymać nad wrzątkiem. Para sprawi, że staną się one wilgotne i będzie można wpłynąć na ich kształt. Efekt możemy spotęgować zakładając skarpetki nasączone alkoholem. Dyskomfort powinien zniknąć już po 15 minutach.

Produkty i akcesoria do rozciągania obuwia

Oprócz domowych sposobów możemy wykorzystać także gotowe produkty. Jednym z nich jest spray na rozciąganie, który rozpylamy nad butami. Jest to świetne rozwiązanie, w przypadku gdy wilgoć i alkohol nie są wskazane dla danego typu obuwia. Następnie spacerujemy w butach po domu, aby zlikwidować poczucie dyskomfortu.

Innym gotowym produktem jest popularne prawidło. Możemy je kupić za około 50 zł.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ