Jak informują światowe artukuły, ten rok będzie należał do koloru żółtego. Taką opinię wydali eksperci Instytutu Pantone, który jest wyrocznią w tych kwestiach. Co roku typuje on, jaki odcień królował będzie na światowych wybiegach. Dokładniej chodzi o kolor buttercup, czyli zgaszoną, pastelową żółć. Pojawiła się ona już na pokazach: BCBG Max Azria, Burberry, Chloe, Dolce & Gabbana i Emilio Pucci.

Z czym można łączyć kolor żółty w swoich stylizacjach?

Żółty jest kolorem na tyle uniwersalnym, że można łączyć go z dowolnymi barwami i tworzyć tym samym oryginalne połączenia. Żółty świetnie się prezentuje z odcieniami brązu, różu, czerwieni, zieleni czy niebieskiego. Niebieski i zieleń to kolory, które najbardziej eksponują żółty. Te połączenia w stylizacjach są niezwykle żywe i miłe dla oka. Połączenie z kolorem różowym czy brzoskwiniowym dodaje żółtemu subtelności, natomiast połączenie z brązem i czerwieniem sprawia, że staje się bardziej przygaszony i dzięki temu może stanowić idealną bazę wyjściową do tworzenia coraz to nowych połączeń,

Kto może z powodzeniem nosić żółty kolor?

Żółty jest kolorem niezwykle energetycznym i radosnym, dlatego nie jest mu przypisany żaden konkretny wiek. Dobrze w nim wyglądają zarówno młode, jak i starsze kobiety. Jedyne, na co musimy zwrócić uwagę, to dopasowanie odcieniu żółtego do naszego typu urody, które wyeksponuje jeszcze bardziej nasze walory. Wiosna (jasna cera i oczy, piegi, włosy koloru blond) najlepiej będzie prezentowała się w pastelach, szczególnie z dodatkiem bieli. Lato (jasna cera, oczy niebieskie lub zielone, włosy koloru blond lub brunetka) najpiękniej będzie się prezentowała w jasnych odcieniach. Jesień (normalna cera, zielone oczy, brązowe lub rude włosy) to istna królowa żółtego i pasuje jej doskonale absolutnie każdy jego odcień. Zima natomiast (uroda „Królewny Śnieżki”) powinna postawić na chłodne i pastelowe odcienie tego koloru.

Jeśli nie jesteśmy fankami żółtego nie musimy korzystać z niego w nadmiernych ilościach. Żółty kapitalnie się sprawdza jeśli chodzi o dodatki, np. czarną stylizację możemy przełamać żółtymi balerinkami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ