Organizujesz event na świeżym powietrzu, ale martwisz się, że zabraknie Ci miejsc, w których Twoi goście będą mogli spokojnie usiąść i odpocząć? Albo prowadzisz kuchnię polową i chciałbyś, żeby ludzie nie musieli jeść stojąc, przez co większość Twoich przysmaków może przypadkiem wylądować na ziemi lub ubraniach? A może, w końcu, myślisz nad otwarciem swojego małego sklepiku z lokalnymi przysmakami lub pamiątkami?

Zbliża się wiosna. Coraz częściej będziemy wychodzić z domów, by rozkoszować się promieniami słońca, coraz śmielej wychodzącymi zza chmur. Będzie to również czas, gdy nabierzemy ochoty na spotykanie się ze swoimi znajomymi, z którymi długo nie mogliśmy się zgadać, choćby na kawę.

Już niedługo parki, ulice zapełnione będą spacerowiczami, wyglądającymi często za czymś dobrym do zjedzenia czy też – jak będzie już cieplej i rozpocznie się sezon turystyczny – poszukującymi w Twojej miejscowości sklepów z pamiątkami. To idealna okazja do tego, żeby otworzyć swój własny punkt.

Trudno jest dzisiaj znaleźć lokal w dobrej lokalizacji za w miarę przystępną cenę. Jest to również dosyć ryzykowne działanie, ponieważ czynsz za takie pomieszczenia okazać się może barierą do nie pokonania dla początkującego biznesu. O wiele prościej jest więc poszukać odpowiedniego skrawka terenu na którym, po wynajęciu, będziemy mogli rozłożyć swoje stoisko i oferować własne produkty.

Tylko jak to zrobić?

Nie ma nic prostszego. Wystarczy, że rozejrzysz się za dobrym namiotem, tzw. „ekspresowym”, którego rozmiary będą gwarantować Tobie dużą mobilność. Znajdziesz je w wielu sklepach – np. budowlanych. Innym, ciekawym rozwiązaniem jest poszukanie w internecie najbardziej odpowiadających nam modeli. Ta opcja jest o tyle dobra, że będziesz w stanie od ręki sprawdzić wszelkie parametry i sprawdzić opinie innych klientów. Paradoksalnie więc, kupując przez internet, będziesz mniej narażony na kupno „kota w worku”.

Jeśli zamierzasz sprzedawać produkty o nieco większych gabarytach, które trudno będzie Ci każdego dnia pakować z powrotem do samochodu, możesz pokusić się o zakup tzw. Namiotu magazynowego. Namiot magazynowy przechowa Twój towar, podczas gdy Ty, spokojnie, będziesz mógł wrócić do domu i samemu korzystać z dobrodziejstw letniego słońca. Proste i logiczne. Pamiętaj jednak o tym, żeby nie zostawiać namiotu na pastwę złodziei – jeśli stawiasz taką konstrukcję na czyjejś posesji, poproś właściciela o doglądanie Twojego przybytku, raz na jakiś czas.

Pomysły na to co można sprzedawać

Pomysłów na letnie stoiska jest bardzo dużo. Od wspomnianych już wcześniej pamiątek, poprzez lokalne wyroby, na fastfoodach kończąc. W okresie letnim, oczywiście, wielką popularnością cieszą się lody oraz wszelkiego rodzaju przegryzki, takie jak szyszki z miodem, gofry. Niezmiennie furorę robią też kebaby i kurczaki z grilla, jednak tu, inwestycja w sprzęt, będzie o wiele większa. Choć możemy się także spodziewać o wiele większych zysków.

Niezależnie od tego jaki produkt zechcesz sprzedawać, namioty ekspresowe i magazynowe stanowią idealne rozwiązanie dla Twojego nowego biznesu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ