W ostatnich latach wybielanie zębów stało się bardzo popularnym zabiegiem stomatologicznym. Białe zęby wyglądają bardzo atrakcyjnie, estetycznie i przyciągają wzrok. Nieskazitelny uśmiech jest dowodem dbałości o własny wygląd i o zdrowie. Niestety czasami uzębienie ulega przebarwieniu. Barwa zębów jest zależna od wielu czynników np. od pożywienia, od wieku, a także od tego czy palimy papierosy. Obecnie na rynku jest wiele preparatów, który pomogą przywrócić zębom idealny, biały wygląd.

Wybielające paski do zębów

Ostatnio bardzo popularne zrobiło się wybielanie zębów za pomocą żelów i pasków, a co ważne są to proste sposoby możliwe do stosowania w domu. Paski wybielające mogą rozjaśnić zęby nawet o 2-4 tony, a efekty widoczne są już po 3 tygodniach. Paski zawierają nadtlenek wodoru, dzięki czemu przebarwienia są skutecznie usuwane. Najpopularniejsze na rynku są elastyczne paski nasączone żelem wybielającym. Należy 2 razy dziennie na 20-25 minut przyklejać paski do zębów górnych i dolnych. Warto pamiętać, że paski przykleja się od czwórek do szóstek, a nie na całym łuku zębowym. Po zdjęciu pasków koniecznie trzeba dobrze wypłukać jamę ustną. Wybielające paski do zębów są w 100% bezpieczne dla szkliwa i dziąseł. Jedynie w przypadku zbyt częstego użytkowania pasków może dojść do nadwrażliwości uzębienia oraz problemów z dziąsłami. Należy pamiętać, aby przed naklejeniem pasków do wybielania nie myć zębów. Może to spowodować pieczenie w jamie ustnej.

Żel wybielający Opalescence

Kolejnym, skutecznym sposobem na wybielenia zębów jest stosowanie żelów. Preparaty te przeznaczone są do malowania zębów i co prawda nie zawsze docierają we wszystkie przestrzenie między zębami. Żel Opalescence stosuje się do wybielania nakładkowego. Wcześniej lekarz stomatolog musi pobrać wycisk, aby wykonać odpowiednią nakładkę na zęby. Następnie dentysta przekazuje pacjentowi żel Opalescence, który jest stosowany samodzielnie w domu. Nakładkę wypełnioną żelem należy zostawić na całą noc, albo na kilka godzin w ciągu dnia. Nakładka jest tak zrobiona, że nie powoduje dyskomfortu podczas użytkowania. Proces wybielania zębów trwa zazwyczaj koło tygodnia. Jednak wszystko zależy od indywidualnych preferencji i początkowego koloru zębów. Zaletą żelu wybielającego Opalescence jest to, że efekty można zauważyć już po pierwszym użyciu. Stosując żel Opalescence należy pamiętam, że korony, licówki, plomby nie zostaną wybielone. Najczęściej po procesie wybielenia uzupełnia się ubytki wybierając barwę dostosowaną do koloru zębów. Warto pamiętać, że w czasie kuracji możesz wystąpić nadwrażliwość na zęby, która najczęściej ustaje po kilku dniach. Badania pokazały, że żele Opalescence nie tylko wybielają zęby, ale również mogą się przyczyniać do remineralizacji szkliwa, a także zapobiegają próchnicy.

Źródło: Style White – nakładki na zęby

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ