Nie każda para młoda decyduje się wziąć ślub w kościele. Śluby cywilne stają się coraz popularniejsze i pojawia się wiele pytań w związku z taką formą zaślubin. Czy kobieta może wystąpić w białej sukni mimo, że ceremonia odbywa się w urzędzie? Czy wypada wybrać skromniejsze buty, które nie będą się rzucały, aż w tak w oczy? W tej części artykuły zostanie poruszony temat wyboru butów na ślub cywilny.

Nie ulega wątpliwości, że buty na ślub cywilny jak najbardziej powinny być eleganckie, wyjątkowe i odzwierciedlać osobowość i styl Panny Młodej. Aby wybrać idealne buty na ślub, warto wziąć pod uwagę kilka wariantów.

Długość sukienki

Wybór butów powinien być dostosowany do długości sukienki. Często Panny Młode na ślub cywilny decydują się na krótką suknię, a więc buty ślubne będą skupiały większą uwagę. W tym momencie warto wziąć pod uwagę czy chcemy, aby buty były na wysokim obcasie czy też płaskie. Z pewnością wyższy obcas podkreśli walory sylwetki, a także sprawi, że nogi będą wydawały się smuklejsze. Jest to bardzo ważny aspekt, jeżeli Panna Młoda decyduje się na krótką suknię.

Wygoda

Wybierając buty na ślub cywilny tak samo powinniśmy kierować się przede wszystkim tym, czy wybrany model jest wygodny. Mimo, że sama ceremonia w urzędzie trwa krócej, to wesele nadal trwa całą noc. Dobrym pomysłem jest także zakup płaskiego obuwia na zmianę. Po wielu godzinach tańców taki model może okazać się zbawienny. Warto wybrać płaskie buty, które będą eleganckie oraz będą dobrze dopasowane do sukni.

Kolor

Biorąc ślub w urzędzie nie trzeba trzymać się ściśle konwenansów i formalnego stroju. Tak samo jak w przypadku ślubu kościelnego można zdecydować się na odrobinę szaleństwa i wybrać inny kolor butów, niż biały. Często kobiety, które decydują się na krótkie sukienki mają obawy w związku z ekstrawaganckimi butami, ale najważniejsze jest, aby w tak wyjątkowym dniu wybrać strój spójny z własnymi oczekiwaniami. Tutaj można zdecydować się na subtelne kolory, takie jak pudrowy róż, srebrny, beżowy, jasny niebieski, błękitny. Buty będą się odróżniać i zwracać uwagę, ale kolor będzie stonowany. Odważniejsze Panny Młode mogą wybrać takie kolory jak zieleń czy ciemny niebieski. Najważniejsze, aby wybór butów był spójny z resztą dodatków, a Panna Młoda dobrze się czuła w wybranej kolorystyce. Ponadto bardzo kobieco i ładnie wyglądają koronkowe buty do ślubu. Z pewnością jest to bezpieczna opcja, która będzie wyglądała kobieco i elegancko na każdej Pannie Młodej.

Z pewnością buty ślubne mogą wyglądać wyjątkowo i elegancko na ślubie cywilnym. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na buty ślubne na zamówienie. W tym szczególnym dniu ważne jest, aby buty były oryginalne i być może nietypowe, a buty robione na zamówienie dają taką możliwość.

Źródło: Yes I Do Wedding

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ