Przydałyby Ci się nowe śruby? Chcesz zdecydować się na porządnie działające elementy złączne określonego typu? W takim razie warto wiedzieć, czym charakteryzuje się konwersja norm ISO/DIN/PN. Co oznaczają poszczególne skróty? Jak można szybko i dokładnie wykonać rozmaite zadania dotyczące tego właśnie zagadnienia?

Co oznaczają ISO/DIN/PN?

Aktualnie nie brakuje osób, które zadają sobie to właśnie pytanie. Obecnie zdecydowanie najbardziej powszechne są normy ISO. Tutaj zaś najwięcej do powiedzenia ma rzecz jasna Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. W tym momencie ten podmiot posiada zaś swoją siedzibę na terenie szwajcarskiej Genewy. Warto zwrócić uwagę na czynnik, że normy ISO są stosowane w ponad 200 krajach. W gronie tych państw znajduje się także Polska. Ogólnie normalizacja na tej płaszczyźnie jest wymagana, by na przykład nie powstały żadne niedopowiedzenia, kiedy handlują ze sobą podmioty z rozmaitych państw itp. Co oznacza zaś skrót DIN? Pochodzi on od Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego. Warto wiedzieć, że ze względu na pewne sprawy historyczne te normy także są stosowane na terenie naszego kraju. Odpowiada zaś za nie rzecz jasna Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Warto także wspomnieć o PN. To Polskie Normy. Najważniejsze zadania związane z tym konkretnym zagadnieniem wykonuje zaś Polski Komitet Normalizacyjny.

Sprawdź również tutaj: http://domosia.pl/czy-wybierasz-prety-gwintowane-wlasciwej-jakosci/

Jak krok po kroku wykonać konwersję?

Chcesz kupić od firmy zagranicznej pewne określone śruby? Na przykład interesują Cię w głównej mierze elementy złączne do rowków teowych? Warto wiedzieć, że porządne akcesoria tego typu spełniają między innymi normę PN 61271… Trzeba zauważyć, że nasze normy niestety są stosowane… wyłącznie u nas. Jeśli zaś chcesz kupić (ponieważ spodobały Ci się bardzo atrakcyjne warunki finansowe) te elementy chociażby od podmiotu zagranicznego, to wówczas przydaje się znajomość również innych norm; bardziej powszechnych. Jak zaś je poznać? Na początek trzeba w ogóle wejść na https://stalmut.pl/. Znajduje się tam prosta w obsłudze i jednocześnie bardzo pomocna wyszukiwarka. Dzięki niej szybko znajdziesz interesujące Cię właśnie w tym momencie informacje. Okazuje się, że śruby do rowków teowych posiadają następujące normy: DIN 787/ISO 299/PN 61271. Wykonanie konwersji pomiędzy normami, jak widać, nie jest szczególnie trudne. Na pewno szybko uporasz się ze zrealizowaniem tego właśnie zadania. A posiadanie takich informacji sprawia, że będziesz dokładnie wiedzieć, co kupujesz albo sprzedajesz….

Artykuł opracowany przez specjalistów z: https://stalmut.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ