Okna przesuwne zaliczane są dziś do jednych z najnowocześniejszych rozwiązań, jak są dostępne na rynku. W ich budowie wykorzystano specjalny mechanizm, dzięki któremu okna mogą szybko i sprawnie się przesuwać. Okna przesuwne są też niezwykle wygodne i łatwe w użyciu, mechanizm ich działania doceni niejedna osoba.

Okna przesuwne na taras

W nowoczesnych budynkach coraz częściej pojawiają się okna przesuwne, a wszystko to z uwagi na ich ogromną funkcjonalność oraz nowoczesność. Co więcej, tego typu rozwiązania się niezwykle cenione, ponieważ to właśnie one nadają całej bryle niesamowitej lekkości, wnętrza wyglądają nowocześnie, nie zajmuje się zbędnie tak cennej przestrzeni. Duże okna przesuwne doskonale powiększają wnętrze i je otwierają. Modele te sprawdzają się na tarasach, które chcemy sezonowo zamykać, by użytkować je w inny sposób (np. jako przechowalnia).

Precyzyjne działanie

Okna przesuwne są dziś tak montowane, że można je otwierać na różne strony, a przy tym ich konstrukcja jest niezwykle wytrzymała i trwała, a co najważniejsza lekka i łatwa w obsłudze. Producenci tego typu rozwiązań dają nam duże pole do popisu, oferując okna w różnych rozmiarach, a także takie, które wykonane są z różnych materiałów, mają różne okucia. Istnieje też możliwość indywidualnego zaprojektowania okna do danego wnętrza, dzięki czemu na pewno nie stracimy tak cennej przestrzeni, a okna dopasujemy do każdego budynku czy projektu. Dziś już nikogo nie dziwią nawet całe ściany, które tworzone są przez ogromne okna przesuwne.

Gra światłem

Tego typu rozwiązania świetnie powiększają przestrzeń i wpuszczają światło. Co więcej, z powodzeniem szklane ściany możemy wybierać nie tylko na tarasy, czy balkony, ale też we wnętrzach budynków (np. do oddzielenia różnych stref użytkowych). Możliwość zamontowani jednej tafli szkła usprawnia też cały proces mycia i czyszczenia tego typu okien, a przestrzeń nie jest podzielona (a co za tym idzie optycznie zmniejszana) przez duże ilości ram czy prowadnic. Niezwykle estetyczne wykonanie tego typu mechanizmu sprawia, że okna typu przesuwnego są wręcz niezauważalne w danej przestrzeni. Prowadnice i okucia są bardzo estetyczne i minimalistyczne, przez co nie zakłócimy nawet najbardziej minimalistycznego pomieszczenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ