Podróże typu exclusive to niestety nie przyjemność dla każdego. Tego rodzaju wyjazdy charakteryzują się najwyższym standardem oferowanych usług, a co za tym idzie wysoką ceną.

Jednak są osoby, które nie wyobrażają sobie innego rodzaju podróżowania, zwyczajnie je na to stać, więc mogą pozwolić sobie na luksus bycia rozpieszczanym. Tak, to dobre słowo, ponieważ tego typu wyjazdy są naprawdę starannie przygotowywane i dopasowane do najbardziej ekstremalnych i najśmielszych wizji klienta. Jakie kierunki podróży ekskluzywnych są najpopularniejsze? Zobaczcie sami!

Tanzania i Zanzibar
Na Zanzibarze nie brakuje luksusowych atrakcji, a jedną z nich na pewno jest możliwość uczestnictwa w specjalnie przygotowanej wyprawie Safari. Jest to zupełnie prywatna podróż jeepem po najpiękniejszych Parkach Narodowych Tanzanii. Na takim Safari będziecie mieli okazję zobaczyć słynną wielką piątkę Afryki. Chodzi o pięć gatunków dużych ssaków zamieszkujących te tereny, czyli afrykańskiego słonia sawannowego, czarnego nosorożca, lwa, bawoła afrykańskiego i lamparta. Poza tym w pakiecie luksusowej wyprawy na Zanzibar znajduje się nocleg w luksusowym szklanym domku w samym sercu Parku Narodowego! Brzmi imponująco czyż nie? Poza tym cały wyjazd będziecie mieli do dyspozycji prywatną willę przy bajkowej plaży z niezwykle białym piaskiem i nieziemsko lazurową wodą. Co ciekawe willa ta urządzona jest w etnicznym klimacie tej wyspy, więc naprawdę zapiera dech w piersiach. Taki luksus może przysługiwać tylko wybranym! Będąc na Zanzibarze warto odwiedzić także jego stolicę, czyli Stone Town. To nadmorskie, przepiękne miasto pełne krętych alejek, tętniących energią bazarów, z lokalnymi, świeżymi produktami, które zachwycają pełnią zapachów, smaków i kolorów! Miasto to mieszanka wielu kultur oraz stylów architektonicznych. Klimat tego miejsca naprawdę zachwyca, a tutejsza kawa parzona na węglu – marzenie każdego miłośnika tego trunku!

Rajskie Malediwy!
Marzyliście kiedyś o rajskim pobycie na krańcu świata, na prywatnej wyspie wśród rajskich plaż i lazurowej wody? To właśnie czeka was podczas ekskluzywnej podróży na Malediwy! Luksusowy hotel, przepyszne obfite śniadania z lokalnych produktów, apetyczne owocowe drinki, ogrom przepysznych przekąsek przez cały dzień i beztroskie lenistwo – brzmi bajecznie! Jednak Malediwy oferują znacznie więcej niż tylko błogi wypoczynek. Na przykład możecie obejrzeć tę niesamowitą okolicę z zupełnie innej perspektywy…podczas lotu hydroplanem! Ten niezwykły środek transportu, bardzo popularny wśród mieszkańców wyspy sprawi, że błogość wylegiwania na plaży przerwie odrobina pozytywnej adrenaliny! Kolejną niecodzienną atrakcją jest kolacja…pod wodą! Na Malediwach istnieje ekskluzywna, a zarazem unikalna restauracja, w której możecie skosztować najwyższej klasy produktów, przygotowywanych przez najznamienitszych szefów kuchni z całego świata. Podczas posiłku będziecie mogli obserwować przepiękny podwodny spektakl z milionem gatunków ryb i innych morskich stworzeń! Brzmi imponująco, lecz kosztuje niemało… ale wycieczka exclusive ma pozostać w waszej pamięci na całe życie, a kolacja w tak romantycznej i niecodziennej scenerii warta jest każdych pieniędzy.

Polinezja Francuska – raj dla miłośników nurkowania!
Polinezja Francuska to na pewno kierunek podróży, który zadowoli zarówno miłośników błogiego wypoczynku na plaży jak i amatorów podwodnego świata roślin i zwierząt czyli osoby nurkujące.
Tak naprawdę czasem wystarczy też zwykły snorkelling, aby doświadczyć piękna wód Pacyfiku pod względem morskiej fauny i flory. Ci co wolą odpoczywać, powinni doświadczyć piękna plaż i lazurowej wody na Bora Bora. Również tam możliwe jest wylegiwanie się w domkach umiejscowionych na wodzie, podziwiając piękno tamtejszego krajobrazu lub doświadczając spektakli zachodu czy wschodu słońca. W połączeniu z turkusem wody wygląda to naprawdę nieziemsko!
Polinezja, a konkretnie Tahiti, oferuje też coś dla miłośników tańca! Podczas pobytu będziecie mogli zachwycić się i dać się porwać czystej radości płynącej wprost z ich regionalnego tańca Tamoure. Konfiguracje są różne bo tańczą i kobiety i muskularni mężczyźni, taniec może być wykonywany na stojąco, ale też na siedząco. Można tańczyć samemu, w parach a także w grupach. Chodzi o to, aby ruch dawał radość! Tematyka tańca nawiązuje najczęściej do mitów i dnia codziennego, więc jest nieodłącznym elementem życia każdego mieszkańca Tahiti. Warto się tam wybrać dla tego niesamowitego spektaklu kolorów, ruchów i czystej radości!

Polinezja to jedno z tych miejsc, które wydaje się być zbyt piękne aby było prawdziwe. Jednak istnieje naprawdę i zachęca nie tylko niebiańskimi plażami i lazurową wodą, ale również przepysznym jedzeniem, zniewalającą egzotyczną kulturą Tahiti, zapierającym dech w piersiach widokom podmorskiego świata oraz niecodziennym spacerom w malowniczej scenerii. Tak naprawdę każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i dopasuje atrakcje do swoich indywidualnych potrzeb i pragnień. Polinezja Francuska to niewątpliwie jeden z tych kierunków podróży, który zasługuje na miano wyprawy z najskrytszych marzeń!

http://planetescape.pl/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ