Pandemia trwa, a nasza potrzeba ruchu jest coraz większa. Na rynku znajduje się wiele sprzętów cardio, które pomagają zadbać o naszą kondycję w warunkach domowych. Czy warto zainwestować w rowerek stacjonarny? Jaki rower wybrać – pionowy czy poziomy?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/rower-stacjonarny-poziomy/

Rower do domu

Podczas poszukiwań dobrego i skutecznego sprzętu do domu, warto zwrócić uwagę na rowery stacjonarne. Ich dużą zaletą jest to, że zajmują one najmniej miejsca spośród innych urządzeń cardio. Ponadto jest bardzo prosty i wygodny w obsłudze – wystarczy usiąść na siodełku i zacząć intensywnie pedałować. Świetnie się sprawdzi także u osób z dużą nadwagą czy problemami zdrowotnymi, ponieważ ćwicząc na takim sprzęcie, nie obciążamy zbytnio stawów.

Jaki rower stacjonarny wybrać?

W sklepach są dostępne dwa rodzaje rowerków stacjonarnych – pionowy i poziomy. Ten pierwszy przypomina wyglądem tradycyjny rower, na którym utrzymuje się neutralną pozycję siedzącą z rękami opartymi na kierownicy. Doskonale sprawdzi się u większości osób. Natomiast ten poziomy układa ciało w pozycji półleżącej, w której nogi są wysunięte do przodu, a plecy wygodnie spoczywają na tylnym oparciu. Będzie idealnym wyborem dla osób z chorobami kręgosłupa, stawów czy chorobliwą otyłością, ponieważ nie obciąża organizmu i zmniejsza ryzyko urazów.

Efekty po treningu na rowerze stacjonarnym

Dzięki regularnemu treningowi na rowerku stacjonarnym osiągniemy zadowalające efekty w krótkim czasie. Ta forma aktywności pomoże zadbać o naszą kondycję fizyczną. Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym wysmuklą sylwetkę, wzmocnią mięśnie i uregulują ciśnienie krwi. Wpłyną także na poprawę samopoczucia i redukcję kortyzolu.

Rower nowy czy używany

Rowery stacjonarne to dość wytrzymałe urządzenia, dlatego warto zdecydować się na używany egzemplarz. Przed zakupem należy się jednak upewnić, czy sprzęt działa prawidłowo i czy nie jest wybrakowany. Na Allegro czy OLX znajduje się szeroka oferta rowerów stacjonarnych z rynku wtórnego. Natomiast jeśli chcemy mieć pewność, że sprzęt nie zepsuje się już po miesiącu używania, warto dopłacić i zaopatrzyć się w nowe urządzenie cardio, do którego sprzedawca często dołącza co najmniej roczną gwarancję.

Zobacz także: http://www.elegans.pl/rusz-sie-w-domu-trening-podczas-pandemii/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ