Piękno naszej posesji to nie tylko ładna wizualizacja domu, zadbany trawnik czy ogród. Pierwszym, co rzuca się w oczy każdemu przechodniowi, jest otaczające posesję ogrodzenie i pełni ono kilka istotnych funkcji.
Po pierwsze, jeżeli jest to ogrodzenie kute, sprawia wrażenie solidności oraz zamożności gospodarzy, a także odstręcza potencjalnych złodziejaszków, gdyż taki rodzaj umownego płotu nie nastraja przestępcy optymistycznie i informuje takiego, że solidność ogrodzenia gwarantuje także dbałość właściciela o swoje mienie. I jest to właśnie druga funkcja, która odstręcza od wizyt na naszym podwórku nieproszonych gości. I dotyczy to zarówno ludzi, jak i zwierząt. Nawet kochając zwierzęta, nie lubimy wszak, kiedy bezpańskie psy, od których niestety aż się roi w mniejszych miejscowościach, załatwiają się nam na trawnik albo straszą dzieci. Trzecią jest estetyka wykonania wraz z gwarancją długowieczności. Dobrze wykonane kute elementy ogrodzeń, przy odpowiedniej konserwacji, praktycznie są niezniszczalne, a odpowiednio uformowane, na przykład w kute groty, także nie do przejścia. Poza tym, do ogrodzenia możemy dokomponować inne elementy naszego domostwa.
Kuta balustrada, otaczającą rozległy taras, a po wejściu do środka, już zaproszonych przez nas samych gości, w oczy z pewnością rzucą im się jako pierwsze, kute ręcznie balustrady, otaczające schody na piętro. Jeżeli będziemy umieć odpowiednio dokomponować do tego inne elementy architektury domu, będzie on dla nas samych, jak i naszych gości, zawsze sprawiał wrażenie solidnej, niezniszczalnej opoki.

szafamamy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ