W wysokich temperaturach źle śpimy, trudno jest nam się skoncentrować i efektywnie wykonywać swoje obowiązki. Z tego względu warto pomyśleć o montażu klimatyzatora. Takie urządzenia stają się coraz popularniejsze i nie są już zarezerwowane tylko dla osób zamożnych. Na rynku można znaleźć wiele modeli klimatyzatorów w różnych cenach. W chwili obecnej każdy może sobie pozwolić na komfort związany z posiadaniem klimatyzacji.

Zalety klimatyzacji

Największą zaletą klimatyzacji jest komfort który wynika z dostosowania mikroklimatu otoczenia do naszych indywidualnych potrzeb. W upalne dni, kiedy nasza wydajność spada i trudno się skoncentrować klimatyzacja do domu okazuje się idealnym rozwiązaniem. Zdecydowana większość klimatyzatorów posiada także funkcję jonizacji i oczyszczania powietrza. Nowsze modele posiadają wbudowane filtry, które mają za zadanie usunąć z powietrza zanieczyszczenia, a dodatkowo za pomocą jonów srebra niszczących drobnoustroje czy nasyceniu witaminą C powietrza przepływającego przez klimatyzator staje się ono o wiele zdrowsze. Takie rozwiązania chwalą sobie w szczególności osoby cierpiące na alergie czy przewlekły katar.

W cieplejsze dni klimatyzacja zapewni nam przyjemny chłód, a podczas niższych temperatur posiada ona również możliwość dogrzania pomieszczenia.

Wygląd klimatyzatora można dopasować do kolorystyki i wystroju mieszkania. Obecnie produkowane urządzenia estetycznie komponują się z pomieszczeniem, a spośród modeli dostępnych na rynku, każdy z nas może dobrać klimatyzator o designie wpisującym się idealnie w wystrój i charakter wnętrza.

Wady klimatyzacji

Urządzenia klimatyzacyjne posiadają także wady, lecz nowoczesne klimatyzatory są coraz lepiej dopracowane. Z pewnością należy wspomnieć o tym, że chłodny nadmuch może powodować u niektórych osób reumatyzm. Urządzenia klimatyzacyjne szczególnie w mniejszych pomieszczeniach zwiększają ciśnienie, co co może powodować bóle głowy, czy też problemy z zatokami. Warto wiedzieć, że wpływ klimatyzacji na nasze zdrowie bezpośrednio związany jest z regularnym czyszczeniem filtrów, parownika oraz okresowymi przeglądami. Nadmierne zanieczyszczenie klimatyzatora, z pewnością doprowadzi do wystąpienia tych objawów.

Jedną z większych wad klimatyzacji jest jej hałaśliwa praca. Mimo, że większość elementów układu klimatyzacji montuje się na zewnątrz, jednak i tak wewnątrz odczuwalny jest hałas wentylatora nadmuchowego. Wszystko jednak zależy od modelu klimatyzatora jaki wybierzemy. Dobrze wyciszony klimatyzator wymaga zastosowania droższych rozwiązań technologicznych, a więc za takie urządzenie trzeba będzie więcej zapłacić.

Źródło: No Problem – Klimatyzacja Warszawa

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ