W obecnych czasach istnieje wiele różnych metod, dzięki którym nasze ciało poczuje duże odprężenie i relaks. Wiele z tych metod ma swój początek w czasach starożytnych, o których wiedzieli ówcześni ludzie. Jedną z takich praktyk jest korzystanie z sauny. Obecnie jak i dawniej wiadomo, że sauna niesie za sobą szereg korzyści dla naszego zdrowia. Odpowiemy sobie na pytanie: co daje sauna?

Zacznijmy od przedstawienia, czym w ogóle sauna jest. Jest to pewien rodzaj pomieszczenia przystosowany, do utrzymania wysokiej temperatury. Często jest nagrzewane nawet do 100 stopni Celsjusza. Czas w jakim jesteśmy poddawani wysokiej temperaturze to około kilkunastu minut. Przez to temperatura naszego ciała podnosi się o jeden stopień. Dzięki takiemu zabiegowi nasze ciało zyskuje szereg korzyści m.in. poprawia krążenie krwi, obniża nasz poziom stresu oraz podnosi naszą odporność. Obecnie z sauny korzysta wiele osób uczęszczających na siłownie. Warto pamiętać, że korzystanie z niej po treningu może przynieść odwrotne skutki. Podczas treningu nasze ciało się męczy, traci wodę oraz elektrolity. W czasie korzystanie z sauny jesteśmy dodatkowo poddawani poceniu naszego ciała, dlatego w tym wypadku zamiast lepiej się poczuć będziemy bardziej zmęczeni. Po intensywnym wysiłku nasze ciało i serce powinno się uspokoić, a w saunie jest to niemożliwe. Pamiętajmy o tym.

Jak widać sauna niesie za sobą szereg wspaniałych korzyści zdrowotnych dla naszego ciała. Korzystajmy z niej pamiętając o umiarze oraz przestrzegając odpowiednich zasad.

http://www.lov3.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ