Białe buty to modny element stylizacji niezależnie od pory roku. To również stały trend ostatnich sezonów. Przykuwają uwagę i dobrze się prezentują na nodze, zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Sporym problemem jest jednak utrzymanie ich w czystości. 

Zobacz tez: http://sekundaminuta.pl/jak-wyczyscic-biale-buty/

Zapobiegaj trwałym zabrudzeniom

Na białych butach każde, nawet najdrobniejsze zabrudzenie jest od razu widoczne. Powinnismy przede wszystkim zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie, zanim zaczniemy je nosić. Najlepszym sposobem na uodpornienie białych butów na zabrudzenia jest zastosowanie preparatów, dostępnych w sklepach obuwniczych. Można tez zakupić je przez internet. 

Najważniejsze jest dobranie właściwego środka impregnującego do materiału, z jakiego zostały wykonane buty. Dodatkową korzyścią będzie dla nas, to, że tak zabezpieczone obuwie nie będzie od razu przemakać. Oczywiście, utrwalenie butów przy pomocy preparatów pielęgnacyjnych nie uchroni nas całkowicie przed zabrudzeniami, natomiast w odczuwalnym stopniu uodporni je na przebarwienia, a nam znacząco ułatwi ich czyszczenie.

Sposób czyszczenia a rodzaj materiału

To w jaki sposób i czym czyścić białe buty, jest uzależnione od tego, z jakiego materiału wyprodukowano nasze buty. Zawsze jednak powinnismy robić to delikatnie, aby nie uszkodzić wierzchniej warstwy buta. Zrezygnujmy z szorstkich szczotek, jak i mocnego pocierania. 

Buty skórzane

Skórzane obuwie najlepiej jest czyścić letnią wodą z dodatkiem mydła. Usuniemy w ten sposób błoto i kurz. Użyjmy do tego zwilżonej szmatki, nie zanurzajmy butów w wodzie, ponieważ mogłyby się rozejść czy rozkleić. Gdy już usuniemy bród z zewnątrz, dokładnie osuszmy but suchą, miękką ściereczką. Na dobrze osuszone buty nakładamy pastę w odpowiednim kolorze. Jeśli nie udało nam się kupić białej, ponieważ jest trudniej dostępna, wybierzmy bezbarwną. Buty pastujemy szczotka o bardzo miękkim włosiu kolistymi ruchami. 

Buty materiałowe

Buty z materiału jak na przykład trampki z jednej strony są bardziej podatne na zabrudzenie i trudniej je przed nimi zabezpieczyć, z drugiej natomiast ich czyszczenie jest znacznie łatwiejsze. Trampki z powodzeniem możemy wyprać w pralce, po uprzednim usunięciu grubszej warstwy błota. Jeśli po wypraniu guma nadal będzie przybrudzona czy pożółkła, sięgnijmy po pastę do zębów. Nałóżmy jej odrobine na stara szczoteczkę do mycia zębów i energicznie pocierajmy. Na koniec zetrzyjmy nadmiar pasty wilgotną szmatką. Buty będą jak nowe. 

Przeczytaj tez: http://www.elegans.pl/o-czym-musisz-wiedziec-zanim-wezmiesz-kredyt-konsumencki/

 

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ