Adwokat zazwyczaj kojarzy nam się z rozprawa sodową, której przedmiotem jest jakieś przestępstwo. Większość z nas żyje w zgodzie z prawem i nie zakładamy, że kiedykolwiek będziemy musieli skorzystać z pomocy adwokata. Czy słusznie? Niestety, to najczęściej błędne założenie. W życiu przytrafia się nam wiele sytuacji, może mniej dramatycznych niż ciężkie przestępstwa, jednak mogą wymagać fachowej konsultacji i wsparcia osoby, która zna prawo i podpowie, jakie działania będą dla nas korzystne. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/z-wizyta-u-adwokata/

Wsparcie adwokata w trakcie rozwodu

Jedną z takich sytuacji jest rozwód. Oczywiście, biorąc ślub nie zakłada takiego negatywnego scenariusza. Różnie jednak układają się ludziom relacje. Ci , którzy byli sobie najbliżsi potrafią nas mocno rozczarować we wspólnym życiu. Jak pokazują  statystyki, nie są to wcale rzadkie przypadki. Wciąż rośnie w Polsce liczba rozwodów. Większość zawieranych małżeństw, niestety, kończy się w ten sposób i to w pierwszych latach po ślubie. Nawet jeśli na ogół jesteśmy dość kompromisowi i otwarci na druga osobę, podczas rozwodu często trudno jest dojść nam do porozumienia bez wsparcia osoby z zewnątrz. 

Emocje, które towarzysza nam w trakcie trudnego rozstania nie pozwalają nam przeprowadzić go pokojowo i racjonalnie. W takiej sytuacji zupełnie naturalne jest, że każda strona chce zabezpieczyć swoje interesy i potrzeby. Najwięcej konfliktów powoduje podział opieki nad dziećmi, a także podział majątku. Warto wtedy zwrócić się po pomoc do adwokata, który wskaże nam optymalne dla nasz rozwiązania, wskaże możliwości prawne, a w razie potrzeby będzie reprezentował nasze interesy w sądzie. 

Kiedy jeszcze przyda nam się pomoc adwokata

Rozwód to nie jedyna sytuacja, kiedy potrzebujemy pomocy prawnej. Niestety, często padamy ofiarami oszustw czy przestępstw, w tym kradzieży. Jeśli uda się pojmać sprawców, czeka nas jeszcze rozprawa w sądzie. Pomoc prawna często okazuje się potrzebna również w przypadku konfliktów sąsiedzkich, dotyczących podziału ziemi czy przynależności i dostępu do drogi.

Przeczytaj też: http://www.empatyczni.pl/najlepszy-przepis-na-muffinki-brownie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ